FINAŁ PROJEKTU CZYTELNICZEGO

Jak co roku miłośnicy książek biorący udział w Międzyszkolnym Projekcie „Książki to najlepsi nasi przyjaciele” zebrali się na plenerowym spotkaniu zorganizowanym przez SP6. Gośćmi honorowymi uroczystości były p. Małgorzata Grzelak – pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz p. Małgorzata Borowska – pracownik Powiatowej Biblioteki Publicznej. Goście wraz z P. Dyrektor, Marią Trojanowską weszli w skład jury, które oceniało przebieg konkursu drużynowego. Imprezę poprowadziła p. Rita Tarczyńska.
       W trakcie spotkania nagrodzono tych, którzy uzyskali najwyższe wyniki w testach z lektur nadobowiązkowych oraz uczestników rywalizacji na prezentację  multimedialną.

Za wyniki w I teście z lektur uhonorowano:

• I miejsce: Michał Jędrzejewski z SP6
  • II miejsce: Filip Oględzki z SP6, Julia Pawlicka z SP7
  • III miejsce: Jakub Janicki z SP7, Julia Nicman z SP7, Iga Drzewiecka z SP6

Nagrody za rezultaty w II teście otrzymali:

• I miejsce: Krzysztof Drzewiecki z SP6
  • II miejsce: Filip Oględzki z SP6, Iga Drzewiecka z SP6
  • III miejsce: Sławomir Nawrocki z SP5

Jak co roku dokonano podsumowania i nagrodzono tych, którzy uzyskali najwyższe noty w całej rywalizacji. Byli to:

• I miejsce: Filip Oględzki z SP6 - 139 punktów
  • II miejsce: Iga Drzewiecka z SP6 - 138 punktów
  • III miejsce: Krzysztof Drzewiecki z SP6 - 136 punktów

Jubileuszową nagrodę za uzyskanie najwyższego wyniku w pięciu edycjach projektu odebrał uczeń Szkoły Podstawowej Nr 5 – Sławomir Nawrocki.
       Organizatorzy wręczyli nagrody także autorom prezentacji multimedialnych, które wpłynęły na konkurs: Rozalii Pośpiech i Alicji Szemplińskiej ze Szkoły Podstawowej Nr 5 oraz Darii Górniewskiej ze Szkoły Podstawowej Nr 6.
       W dalszej części spotkania odbyła się rywalizacja grupowa z wiedzy o książce i bibliotece. W zaciętej walce uczestnicy wykazali się wiedzą z historii książki i biblioteki, zasad funkcjonowania bibliotek oraz bibliotek ciechanowskich, ciechanowskich także umiejętnościami w układaniu puzzli i tworzeniu kalamburów. Ostateczne wyniki prezentowały się następująco:

• I miejsce: Szkoła Podstawowa Nr 6
  • II miejsce: Szkoła Podstawowa Nr 3
  • III miejsce: Szkoła Podstawowa Nr 5

Tradycyjnie nie zabrakło również biegu sztafetowego z książką. Pod czujnym okiem p. Olgi Przewódzkiej drużyny pokonały dystans 4razy 100m. W tej rywalizacji najlepsza okazała się drużyna SP3,  II miejsce przypadło SP5, zaś III – zdobyli gospodarze SP6.
       Ostatnim elementem spotkania było przedstawienie „Pracowite krasnoludki” przygotowane pod czujnym okiem opiekuna koła teatralnego i organizatora uroczystości – p. Grzegorza Hoffmana.
       Gratulujemy naszym drużynom w konkursie wiedzy – Darii Górniewskiej (6b), Katarzynie Kaczorek, Michałowi Jędrzejowskiemu, Adamowi Gulczyńskiemu (6a) oraz biegaczom Mai Bugajskiej (6b), Jakubowi Rutkowskiemu (6a), Marice Kowalewskiej (6b) i Kubie Wiśniewskiemu (6a). Dziękujemy Gościom za fachową pomoc i życzliwość oraz sponsorom – Dyrekcji szkoły oraz anonimowym darczyńcom za wsparcie. Składamy również wyrazy wdzięczności nauczycielom z innych placówek za życzliwość i przygotowanie uczniów do konkursów – paniom Beacie Szczepańskiej, Jolancie Bilińskiej z SP5, Aleksandrze Czajkowskiej z SP7 oraz Jolancie Mosakowskiej i Ewie Bystrek z SP3.

Informacje w mediach:
CiechanowInaczej.pl - W „Szóstce” nagrodzili pasjonatów książek.