Szkoła Podstawowa nr 6 w Ciechanowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

ROBOTY W IB

       Klasa Ib kontynuuje realizację programu „Technologie z klasą”. W czwartek 5 kwietnia gościliśmy na lekcji Panią Dyrektor Ewę Pozaroszczyk, która odwiedziła nas razem z sympatycznymi robotami Dashem  i Dotem. Dzieci miały okazję zagrać w piłkę z Dashem, posłuchać koncertu, a nawet spróbować zaprogramować krótką trasę dla robota. Uczniowie świetnie się bawili i pytali kiedy roboty znowu ich odwiedzą.
       W piątek 6 kwietnia odbyły się zajęcia pt. „Jak porozumiewają się roboty?” , będące wprowadzeniem  do cyklu lekcji z programowania. Podczas zajęć dzieci poznały sympatycznego robota Kodeusza, z  którym będą podróżować po Układzie Programiks. Uczniowie dowiedzieli się co to jest programowanie i jak   stworzyć program, aby komputer wiedział, co robić. Uświadomili sobie, jak ważne jest precyzyjne i dokładne wydawanie instrukcji. W dalszej części lekcji stworzyli dwa programy dla swoich robotów: program do mycia zębów oraz program do planowania tygodnia z życia robota. Po wykonaniu zadania robot Kodeusz, przekazał dzieciom pierwszą literę kodu - "U". Na zakończenie uczniowie obejrzeli film-słuchowisko pt. “Robot” z książki “Wesoły Ryjek powraca” Wojciecha Widłaka. Bez trudu odgadli , że Robi ze słuchowiska nie potrafił pomagać mamie ponieważ nie był właściwie zaprogramowany. Dzieci z zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach. Kolejna lekcja programowania już wkrótce.

Tekst i fot. Katarzyna Kądziela

 

KONTAKT

Szkoła Podstawowa Nr 6

06-400 Ciechanów

ul. 17 Stycznia 17

tel. 23 672 46 71

ul. Wiklinowa 4

tel. 23 673 63 90

e-mail: s6p@poczta.onet.pl
LICZNIK ODWIEDZIN

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1511
mod_vvisit_counterWczoraj3019
mod_vvisit_counterW tym tygodniu10438
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu18911
mod_vvisit_counterW tym miesiącu52121
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc85950
mod_vvisit_counterWszystkie4928310

Zaloguj się: logowanie

Szkoła Podstawowa Nr 6 w Ciechanowie - Copyright © 2010-2012 Wszystkie prawa zastrzeżone, powered by Ciechanow24
WebAdmin: gh44@wp.pl