SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Łukasz Orysiak kl. 7a
SEKRETARZ SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
  Karolina Podsiadlik kl. 8a

Opiekun Samorządu Uczniowskiego: mgr Anna Kaczorek, mgr Stanisław Mariusz Gurzkowski , mgr Grzegorz Hoffman

REGULAMIN SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO:

PLAN PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO W ROKU SZKOLNYM 2019/2020: ZOBACZ

I SESJA V KADENCJI MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA CIECHANÓW

W dniu 17.12.2019 r. uczennica klasy 8a Nicola Błaszkowska reprezentowała naszą szkołę podczas  I Sesji V kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Ciechanów. Przedstawicieli młodzieży powitał prezydent Ciechanowa - Krzysztof Kosiński. Następnie  młodzi radni złożyli ślubowanie, po którym odbyły się wybory na przewodniczącego, zastępcę i sekretarza MRM. Po wyborze zarządu młodzi radni rozmawiali na temat roli młodzieży w naszym mieście. Życzymy wszystkim młodym radnym zaangażowania i  ciekawych inicjatyw. Jesteśmy przekonani , że dla  Nicoli praca w Młodzieżowej Radzie Miasta będzie ważnym doświadczeniem życiowym i  lekcją demokracji.

NAJPIĘKNIEJSZE DEKORACJE ŚWIĄTECZNE W OBU BUDYNKACH SP 6

Wielkimi krokami zbliża się magiczny czas w roku – święta Bożego Narodzenia.  Boże Narodzenie nie może się obejść bez dekoracji świątecznych.  Pozwalają one stworzyć  w każdym wnętrzu niepowtarzalną, świąteczną atmosferę oraz jeszcze silniej odczuć magiczny klimat nadchodzących świąt. Uczniowie klas 0 – VIII zadbali aby cała szkoła była pięknie przystrojona. W każdej klasie oraz w holach szkolnych stoją barwne choinki, migoczące światełkami. Na korytarzach, w klasach i salach świetlicy wiszą ozdoby wykonane przez dzieci oraz nauczycieli. Atrakcyjnym i pachnącym dodatkiem do nich są aromatyczne krążki suszonych pomarańczy, które wspaniale komponują się z zielonymi gałązkami

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

KIERMASZ CIAST

29.11.2019 r. Samorząd Uczniowski zorganizował andrzejkowy kiermasz ciast. Na przerwach uczniowie mogli kupić przepyszne wypieki. Słodkości znikały z tac błyskawicznie. To dowód na to, że ciasta całej społeczności uczniowskiej bardzo smakowały. Mamy nadzieję, że nie będzie to jednorazowe przedsięwzięcie.

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

30 września 2019 r. w naszej szkole przeprowadzone zostały wybory do Samorządu Uczniowskiego.
       Wybory były poprzedzone kampanią, w trakcie której kandydaci przygotowali swoje plakaty wyborcze i prezentowali swoje programy. W głosowaniu wzięło udział 352 uczniów, którzy wybierali swoich przedstawicieli spośród 6 kandydatów. Komisja wyborcza czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania, a po jego zakończeniu dokonała obliczeń głosów.
       Wyniki wyborów przedstawiają się następująco:
1. N. Błaszkowska - 194 głosy,
2. E. Górska - 46 głosów,