Szkoła Podstawowa nr 6 w Ciechanowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
SAMORZĄD UCZNIOWSKI 2012/2013

PRZEWODNICZĄCA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
Aleksandra Barańska z kl.6B

ZASTĘPCA PRZEWODNICZĄCEJ SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
Oliwier Białorudzki z kl.6A
SKARBNIK SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
Kasia Kaczorek z kl.5A
SEKRETARZ SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
Zuzia Żbikowska z kl.6B

 

Opiekun Samorządu Uczniowskiego: mgr inż. Agnieszka Kuczyńska

REGULAMIN SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO: ZOBACZ

 

SAMORZĄDOWE OBOWIĄZKI

      11 czerwca Szkoła Społeczna STO przeżywała uroczystość nadania imienia oraz otrzymania sztandaru. Na spotkaniu zorganizowanym z tej okazji w hali sportowej naszą szkołę reprezentowała p. dyrektor  Maria Trojanowska wraz z przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego – Aleksandrą Barańską (6b), Oliwerem Białorudzkim (6a) i Katarzyną Kaczorek (5a).

 

PRIMA APRILIS?

     Tradycyjny dzień żartów, Prima Aprilis przypada 1 kwietnia, ale w naszej szkole, z inicjatywy SU, czas na dowcipy przyszedł pierwszego dnia nauki po świętach, czyli 3 kwietnia. Aby było weselej tego dnia większość lekcji  prowadziły dzieci  wybrane spośród uczniów danej klasy. Do młodszych kolegów i koleżanek z poziomu I-III dotarli starsi uczniowie. Taka forma zajęć przyniosła dużo radości, a prowadzący mogli przekonać się, jak to jest być nauczycielem.

 

WALENTYNKOWO
     14 lutego to popularne Walentynki. Tego dnia wszyscy wykorzystują okazję, by okazać innym osobom, że są lubiane, kochane… Nie inaczej zrobili uczniowie naszej szkoły. Samorząd Uczniowski nie tylko przygotował okolicznościową dekorację w holu, ale także zorganizował pocztę walentynkową. Uczniowie wrzucali do skrzynki Walentynki wykonane własnoręcznie i zakupione – ale cel był jeden: sprawić drugiej osobie radość. 
     Akcja okazała się sukcesem – samorządowi listonosze mieli pełne ręce pracy. Do rozniesienia było ponad 100 okolicznościowych kartek. Trafiły one do uczniów i nauczycieli naszej szkoły i sprawiły, że na twarzach obdarowanych zagościł uśmiech.

 

PODSUMOWANIE AKCJI SŁODKA PACZKA

     W grudniu i styczniu w szkole trwała akcja Słodka Paczka zorganizowana przez Samorząd Uczniowski pod patronatem pedagoga szkolnego. Jej finał nastąpił w dniu 25 stycznia. W ramach akcji zbierano słodycze dla potrzebujących dzieci. Do zbiórki przyłączyli się uczniowie wszystkich klas, choć szczególne podziękowania  należą się dzieciom z 4a i 5a, którzy przynieśli najwięcej słodkości.  W efekcie przygotowano 14 słodkich paczek, które już trafiły do dzieciaków.

 

WOLONTARIUSZE  WOŚP Z NASZEJ SZKOŁY
 
    13 stycznia pięcioosobowa  grupa uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunem SU, p. Agnieszką Kuczyńską kwestowała na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariuszami z „szóstki” byli:  Karolina Kwiatkowska i Gabriel Siemiątkowski z 6b,  Weronika Zagórska i Emilia Czaplicka z 6a oraz Natalia Wojewódzka z 6c. Ochotnicy zbierali fundusze przy kościele farnym i CH Mrówka, na ul. Warszawskiej,  Pułtuskiej i Fabrycznej oraz okolicach wiaduktu. Ich wysiłek opłacił się – wspólnie zebrali ponad 500 zł.

 


Strona 1 z 2

KONTAKT

Szkoła Podstawowa Nr 6

06-400 Ciechanów

ul. 17 Stycznia 17

tel. 23 672 46 71

ul. Wiklinowa 4

tel. 23 673 63 90

e-mail: sekretariat@sp6ciechanow.eu

------------------------------------------------


------------------------------------------------LICZNIK ODWIEDZIN

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1758
mod_vvisit_counterWczoraj1184
mod_vvisit_counterW tym tygodniu12785
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu12243
mod_vvisit_counterW tym miesiącu71803
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc105274
mod_vvisit_counterWszystkie7300448

Zaloguj się: logowanie

Szkoła Podstawowa Nr 6 w Ciechanowie - Copyright © 2010-2012 Wszystkie prawa zastrzeżone, powered by Ciechanow24
WebAdmin: gh44@wp.pl