Listy kandydatów do klasy pierwszej oraz oddziału przedszkolnego
    w roku szkolnym 2022/2023
    Szkoły Podstawowej nr 6 im. Tadeusza Kościuszki w Ciechanowie
    .

• Lista kandydatów przyjętych do klasy pierwszej: ZOBACZ

• Lista kandydatów nieprzyjętych do klasy pierwszej: ZOBACZ
  • Lista kandydatów do oddziału przedszkolnego: ZOBACZ
  • Zestaw podręczników obowiązujących w Szkole Podstawowej nr 6 w Ciechanowie w roku szkolnym 2022/2023: ZOBACZ

SAMORZĄD UCZNIOWSKI 2012/2013

PRZEWODNICZĄCA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
      Aleksandra Barańska z kl.6B

ZASTĘPCA PRZEWODNICZĄCEJ SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
      Oliwier Białorudzki z kl.6A
      SKARBNIK SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
      Kasia Kaczorek z kl.5A
      SEKRETARZ SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
      Zuzia Żbikowska z kl.6B

Opiekun Samorządu Uczniowskiego: mgr inż. Agnieszka Kuczyńska

REGULAMIN SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO: ZOBACZ

SAMORZĄDOWE OBOWIĄZKI

11 czerwca Szkoła Społeczna STO przeżywała uroczystość nadania imienia oraz otrzymania sztandaru. Na spotkaniu zorganizowanym z tej okazji w hali sportowej naszą szkołę reprezentowała p. dyrektor  Maria Trojanowska wraz z przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego – Aleksandrą Barańską (6b), Oliwerem Białorudzkim (6a) i Katarzyną Kaczorek (5a).

PRIMA APRILIS?

Tradycyjny dzień żartów, Prima Aprilis przypada 1 kwietnia, ale w naszej szkole, z inicjatywy SU, czas na dowcipy przyszedł pierwszego dnia nauki po świętach, czyli 3 kwietnia. Aby było weselej tego dnia większość lekcji  prowadziły dzieci  wybrane spośród uczniów danej klasy. Do młodszych kolegów i koleżanek z poziomu I-III dotarli starsi uczniowie. Taka forma zajęć przyniosła dużo radości, a prowadzący mogli przekonać się, jak to jest być nauczycielem.

WALENTYNKOWO
           14 lutego to popularne Walentynki. Tego dnia wszyscy wykorzystują okazję, by okazać innym osobom, że są lubiane, kochane… Nie inaczej zrobili uczniowie naszej szkoły. Samorząd Uczniowski nie tylko przygotował okolicznościową dekorację w holu, ale także zorganizował pocztę walentynkową. Uczniowie wrzucali do skrzynki Walentynki wykonane własnoręcznie i zakupione – ale cel był jeden: sprawić drugiej osobie radość.
           Akcja okazała się sukcesem – samorządowi listonosze mieli pełne ręce pracy. Do rozniesienia było ponad 100 okolicznościowych kartek. Trafiły one do uczniów i nauczycieli naszej szkoły i sprawiły, że na twarzach obdarowanych zagościł uśmiech.

PODSUMOWANIE AKCJI SŁODKA PACZKA

W grudniu i styczniu w szkole trwała akcja Słodka Paczka zorganizowana przez Samorząd Uczniowski pod patronatem pedagoga szkolnego. Jej finał nastąpił w dniu 25 stycznia. W ramach akcji zbierano słodycze dla potrzebujących dzieci. Do zbiórki przyłączyli się uczniowie wszystkich klas, choć szczególne podziękowania  należą się dzieciom z 4a i 5a, którzy przynieśli najwięcej słodkości.  W efekcie przygotowano 14 słodkich paczek, które już trafiły do dzieciaków.

WOLONTARIUSZE  WOŚP Z NASZEJ SZKOŁY

13 stycznia pięcioosobowa  grupa uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunem SU, p. Agnieszką Kuczyńską kwestowała na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariuszami z „szóstki” byli:  Karolina Kwiatkowska i Gabriel Siemiątkowski z 6b,  Weronika Zagórska i Emilia Czaplicka z 6a oraz Natalia Wojewódzka z 6c. Ochotnicy zbierali fundusze przy kościele farnym i CH Mrówka, na ul. Warszawskiej,  Pułtuskiej i Fabrycznej oraz okolicach wiaduktu. Ich wysiłek opłacił się – wspólnie zebrali ponad 500 zł.