Szkoła Podstawowa nr 6 w Ciechanowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
ROK SZKOLNY 2014/2015

UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO.

W dniu 26 czerwca odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2014/2015 w Szkole Podstawowej nr 6 w Ciechanowie. Uroczystość przebiegała w dwóch turach – najpierw, o godz. 9.00 pożegnały się ze szkołą klasy IV - VI, zaś półtorej godziny później ostatni dzwonek usłyszeli uczniowie klas młodszych. W obu spotkaniach Przewodniczący Rady Rodziców, p. Paweł Dobrzyniecki. W drugiej części uroczystości uczestniczył także kolejny gość - ks. Dziekan, Zbigniew Adamkowski.
Podczas uroczystości przemawiali również przedstawiciele uczniów. W imieniu uczniów klas szóstych pożegnała się ze szkołą Katarzyna Szewczak z klasy 6a, zaś reprezentantki Samorządu Uczniowskiego, Alicja Ulatowska z kl. Via i Patrycja

 

WYCIECZKA DO ZAMKU KSIĄŻĄT MAZOWIECKICH [wideo]

W przeddzień zakończenia roku szkolnego uczniowie klasy I a i I b wyruszyli na wycieczkę do Zamku Książąt Mazowieckich. Na początku dzieci miały możliwość zabawy w sali multimedialnej: układały puzzle, grały w memory, odpowiadały na pytania. Potem przewodnik oprowadził dzieci po stałej wystawie. Uczniowie mieli możliwość zobaczenia wykopanych skarbów, broni rycerskiej, wizerunków książąt i królowych, które przebywały na zamku. Usłyszały również krótką historię naszego zamku. Potem wspinały się na wieże. To było dla niektórych ogromne przeżycie piąć się w górę po stromych i wąskich schodach. Duże wrażenie zrobiło również oglądanie Ciechanowa z wieży widokowej. Potem był już tylko czas na kupno

 

Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

W dniu 25 czerwca klasa 2a wraz z wychowawczynią, p. Violettą Muzińską oraz bibliotekarzem, p. Grzegorzem Hoffmanem odwiedziła Powiatową Bibliotekę Publiczną przy ul.Okrzei. W gościnnych progach tej placówki zapoznali się z rodzajami księgozbioru tam gromadzonego i zasadami jego udostępniania. Bibliotekarka, p. Grażyna Czaplicka opowiedziała także, kto może korzystać ze zgromadzonych w gmachu zbiorów. Na koniec uczestnicy mieli możliwość porysowania sobie na kartkach papieru oraz samodzielnego podejścia do regałów i oglądania wybranych książek.

 

KOLEJNA WIZYTA W MIEJSKIM PRZEDSZKOLU NR 3 W CIECHANOWIE

W dniu 19 czerwca 2015 roku klasa I b udała się z kolejną wizytą do Miejskiego Przedszkola nr 3 w Ciechanowie.
Tym razem przedszkolaki w ramach współpracy przygotowały zawody sportowe, w których rywalizowali uczniowie klasy I b i dwie najstarsze grupy przedszkolaków. Było dużo dobrej zabawy, ruchu, zdrowej rywalizacji. Nie było oczywiście przegranych.
To było już ostatnie w tym roku wspólne spotkanie. Niektórych przedszkolaków przywitamy 1 września jako uczniów klas pierwszych. Do zobaczenia za rok.

 

OGNISKO INTEGRACYJNE KLASY 4A

24 czerwca uczniowie klasy 4a spotkali sie na ognisku podsumowującym upływający rok szkolny. W malowniczej scenerii parku otaczającego Pub Fabryczna  w towarzystwie rodziców i wychowawcy klasy bawili się przy muzyce, grali w piłkę, korzystali z placu zabaw i pałaszowali smakołyki. Podczas spotkania czwartoklasiści udekorowali również swoich rodziców własnoręcznie wykonanymi medalami i dyplomami Super Mamy, Super Taty oraz Super Rodziców z osobistymi dedykacjami.
Zabawa była wyśmienita, więc uczestnicy rozstawali się z trudem omawiając plany na zbliżające się wakacje.

 

CIECHANOWSKA LIGA PŁYWACKA – RUNDA I

W dniu 19 czerwca na krytej pływalni „U Ciecha” odbyła się pierwsza edycja zawodów pływackich pod nazwą „Ciechanowska Liga Pływacka”. Celem zawodów było propagowanie pływania wśród dzieci i młodzieży oraz przegląd umiejętności w zakresie pływania. Reprezentanci naszej szkoły uzyskali bardzo dobre wyniki. W zawodach wzięło udział 26 uczniów SP 6. Osoby, które zajęły miejsca w pierwszej szóstce otrzymały pamiątkowe dyplomy.
Najlepiej wypadli:
Katarzyna Długołęcka – I miejsce (50 m. grzbiet i 50 m. klasyk)
Martyna Grabas – IV miejsce (25 m. dowolny)
Adrianna Kuligowska – VI miejsce (50 m. klasyk)

 


Strona 1 z 24

KONTAKT

Szkoła Podstawowa Nr 6

06-400 Ciechanów

ul. 17 Stycznia 17

tel. 23 672 46 71

ul. Wiklinowa 4

tel. 23 673 63 90

e-mail: sekretariat@sp6ciechanow.eu

------------------------------------------------


------------------------------------------------
Szkoła Podstawowa Nr 6 w Ciechanowie - Copyright © 2010-2012 Wszystkie prawa zastrzeżone, powered by Ciechanow24
WebAdmin: gh44@wp.pl