CZYTANIE Z KLASĄ NA ŚWIETLICY SZKOLNEJ

W dniu 14 kwietnia 2015 roku świetlicę w naszej szkole odwiedził specjalny gość. W ramach programu "Szkoła z klasą 2.0 - Czytamy i Odkrywamy", na zaproszenie pani Rity Tarczyńskiej przybyła pani Małgorzata Kaczorek - pracownica Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki i jednocześnie tancerka Ludowego Zespołu Artystycznego "Ciechanów". Gość zaprezentował uczniom polski strój narodowy - kontusz szlachecki. Uczniowie usłyszeli od niej ciekawostki na temat kostiumu i tańców narodowych, które są w nim wykonywane. Pani Małgorzata opowiedziała też o swojej pracy w kulturze i ofercie Powiatowego Centrum Kultury skierowanej do dzieci i dorosłych. Kolejną atrakcją było głośne czytanie w wykonaniu gościa. Zebrani usłyszeli legendę "Lajkonik" oraz ciekawostki z książki o zwierzętach.  Spotkanie przebiegło w sympatycznej i wesołej atmosferze.