UDZIAŁ W UROCZYSTOŚCI  75. ROCZNICY ZBRODNI KATYŃSKIEJ

W poniedziałek 13 kwietnia 2015 r.  delegacja naszej szkoły uczestniczyła w uroczystościach miejskich upamiętniających 75. rocznicę Zbrodni Katyńskiej.  W ramach Międzynarodowego Dnia Katynia w poniedziałek w Ciechanowie odbył się szereg inicjatyw, związanych z tematyką katyńską.  O godz. 19:00 uroczystości przeniosły się na Farską Górę pod Krzyż Katyński, gdzie wartę pełnili harcerze oraz piłsudczycy. Na miejscu zgromadzili się mieszkańcy miasta, oficjalne delegacje, harcerze i młodzież ciechanowskich szkół. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele SP6 - pani dyrektor Maria Trojanowska, wicedyrektor Iwona Rogińska i uczniowie klasy sztandarowej, VI a: Małgorzata Hajwos, Katarzyna Szewczak i Mateusz Zagórski. Kwiaty i znicze pod krzyżem złożyli m.in. przedstawiciele Rodzin Katyńskich, kombatanci, władze miejskie oraz powiatowe, parlamentarzyści, przedstawiciele służb mundurowych, liczne delegacje stowarzyszeń oraz szkół.  Na koniec w hołdzie ofiarom zbrodni katyńskiej oddano salwę honorową.