Szkoła Podstawowa nr 6 w Ciechanowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

FESTIWAL  2.0 I SPORT NA DZIEŃ DZIECKA

       1 czerwca w naszej szkole nie odbywała się tradycyjne zajęcia szkolne. Tego dnia, aby uczcić Dzień Dziecka zorganizowano moc różnorodnych atrakcji. Na wszystkich uczniów naszej szkoły czekały rozgrywki i zadania o charakterze sportowym. Zebrani uczestniczyli również w Festiwalu 2.0 podsumowującym działania SP6 w ramach programu „Szkoła z klasą 2.0”. W trakcie obchodów Dnia Dziecka uczniowie mogli się posilić również pysznymi i zdrowymi smakołykami ufundowanymi przez Radę Rodziców.
       Zanim rozpoczął się Festiwali uczniowie klas I – III rozegrali kilka pojedynków w „zbijaka” zaś ich starsi koledzy rywalizowali w grze w „dwa ognie” oraz w piłkę nożną. W pierwszych rozgrywkach brały udział dziewięcioosobowe drużyny. Wyniki tej rywalizacji przedstawiają się następująco:
I miejsce – 5a
II miejsce – 5b
III miejsce – 4a

       Następnie zawody przeniosły  się na płytę boiska gdzie chłopcy z klasy 5a i 5b rozegrali mecz w piłkę nożną. Po zaciętej rywalizacji mecz zakończył się wygraną klasy 5b 1:0.


       Tuż po godz. 9.00 koordynator programu „Szkoła z klasą 2.0”, pani Bogumiła Blantenberg przywitała wszystkich obecnych na spotkaniu, w tym gościa honorowego – p. Annę Suchodolską – Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz nauczycieli i uczniów zgromadzonych przed szkołą. Następnie uczniowie z klas uczestniczących  w programie przedstawili wszystkim to, czego ich klasy nauczyły się w ramach Programu, podsumowali to, co wytworzyli. Klasę Ia reprezentowali Julka Soplińska, Marcin Tomaszewski i Zuzia Pawłowska, IIIa – Nicola Błaszkowska i Rafał Płoski, IVa – Gabrysia Bocińska, Lena Olbryś, Nikola Woś i Ala Kozera, zaś Va – Natalka Wolińska i Zuzanna Aftańska. W dalszej kolejności wszystkie klasy zaprezentowały swoje interpretacje szkolnego Kodeksu 2.0. Była recytacja grupowa, scenki dramowe, komiks z autorskim wierszem a nawet piosenka. Wszyscy uczniowie zaprezentowali się w kostiumach z wylosowanych wcześniej bajek, a następnie przeszli wraz z nauczycielami w bajkowo – baśniowym korowodzie dookoła boiska. Potem wspólnie ozdabiano balony napisami i rysunkami związanymi z Programem oraz TiK-iem, aby stworzyć wielki kolorowy bukiet, który trafił na ręce pani Dyrektor, która podziękowała uczestnikom Programu uczniom i nauczycielom – p. Ewie Barcz, p. Grzegorzowi Hoffmanowi, p. Bogumile Blantenberg i p. Agnieszcze Kuczyńskiej. Ostatnim punktem Festiwalu był piknik podczas którego pani Dyrektor, Maria Trojanowska czytała swoim uczniom bajkę „Kozucha Kłamczucha”. 
       W drugiej części uroczystości przyszedł czas na kontynuację sportowych zmagań. Klasy I – III rywalizowały w trzech konkurencjach. Pierwszą było sadzenie i zbieranie ziemniaków (dzieci musiały wkładać woreczki do ringa, a potem je zbierać). Drugą był wyścig między pachołkami (uczniowie obiegali je slalomem w jedną i drugą stronę), a trzecią przekładanie szarfy w dowolny sposób, połączone z wyścigiem do pachołka i jego obiegnięciem. Nie było przegranych i wygranych. Była za to doskonała zabawa, głośny doping, dużo śmiechu i wiele emocji. W tym samym czasie dziesięcioosobowe drużyny klas IV – V rywalizowały ze sobą w wyścigach rzędów. Były to między innymi: wyścig slalomem z piłką, przejście przez płotek z obiegnięciem pachołka, skok w dal i rzuty do celu. W tej rywalizacji wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce – 5b 80 pkt.
II miejsce – 5a 64 pkt.
III miejsce – 4a 62 pkt.
       Po zakończeniu zawodów sportowych każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal. Zostały także wręczone dyplomy za udział dla klas. Rozgrywki miały charakter typowo towarzyski, ponieważ przyświecała im idea dobrej zabawy, wszyscy zawodnicy otrzymali jednakowe medale bez wyróżniania miejsc.

Informacja w mediach:
CiechanówInaczej.pl
- Dzień Dziecka w “Szóstce”. Z klasą i na sportowo

 

KONTAKT

Szkoła Podstawowa Nr 6

06-400 Ciechanów

ul. 17 Stycznia 17

tel. 23 672 46 71

ul. Wiklinowa 4

tel. 23 673 63 90

e-mail: sekretariat@sp6ciechanow.eu

------------------------------------------------


------------------------------------------------
Szkoła Podstawowa Nr 6 w Ciechanowie - Copyright © 2010-2012 Wszystkie prawa zastrzeżone, powered by Ciechanow24
WebAdmin: gh44@wp.pl