WYCIECZKA NA ŁĄKĘ

W dniu 9 czerwca 2015 roku klasa I b wybrała się na łąkę. Pogoda nie była zbyt sprzyjająca, ale dzieciom udało się wypatrzeć spośród owadów biedronki i mrówki. Niestety nie było tym razem pięknych motyli, pszczół i trzmieli. Uczniowie mogli samodzielnie podziwiać i obserwować różnego rodzaju rośliny, jak koniczynę, babkę lancetowatą, jaskier i niezapominajki. Widziały różnego rodzaju kształty kwiatów, wąchały ich płatki. Obfitowały na łące ślimaki i żaby, które u niektórych wzbudzały obawy i strach. Ciężko też było dojrzeć i usłyszeć ptaki. Niestety dochodzący hałas z ulicy Tatarskiej skutecznie wygłuszał ich piękne o tej porze roku śpiewy. Tę wycieczkę na pewno trzeba będzie powtórzyć, aby móc jeszcze raz podziwiać piękno polskiej przyrody.