PODSUMOWANIE MIĘDZYSZKOLNEGO PROJEKTU CZYTELNICZEGO

W piątek, 12 czerwca w gościnnych murach Oddziału Zbiorów Naukowych i Regionalnych  Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyło się uroczyste podsumowanie Międzyszkolnego Projektu Czytelniczego „Książki to nasi najlepsi przyjaciele” organizowanego już po raz szósty przez pana Grzegorza Hoffmana i p. Bogumiłę Blantenberg. W uroczystości, uczestniczyli nagrodzeni uczniowie wraz z opiekunami, oraz goście – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, p. Anna Suchodolska, pracownicy tej instytucji – panie Mirosława Lewndowska i Małgorzata Grzelak, a także Dyrektor i Wicedyrektor Szkoły Podstawowej Nr 6 – panie Maria Trojanowska i Iwona Rogińska.
W tym roku szkolnym przeprowadzono dwa testy z czytania lektur nadobowiązkowych – w marcu i kwietniu. Nagrody i dyplomy otrzymali laureaci trzech pierwszych miejsc w każdym z testów oraz najlepsi z najlepszych – czyli ci, którzy po zsumowaniu wyników z obu rywalizacji mieli najwyższe noty punktowe. Miło nam, że wśród wielu nagrodzonych znalazło się dwoje uczniów naszej szkoły – Julia Robak z kl. VIa i Rafał Płoski z kl. IIIa.  Lista laureatów w tej kategorii przedstawia się następująco:

WYNIKI I TESTU W PROJEKCIE CZYTELNICZYM

94 punkty
92 punkty
91 punktów

Podczas gali wręczono również nagrody za prezentacje multimedialne, które wpłynęły na konkurs informatyczny organizowany w ramach projektu. W tym roku uczniowie przygotowywali prace nt.: „Spacer po bibliotekach ciechanowskich”. Poziom prac był wyrównany, dlatego zdecydowano o przyznaniu równorzędnych nagród wszystkim autorom prezentacji.  Byli to:
Rozalia Pośpiech, Agata Mysiakowska
SP4
Marta Łęgowska, Bartosz Boniakowski, Miłosz Pogorzelski, Julia Pieniak, Mateusz Sepczyński, Mateusz Tomaszewski, Monika Malendo, Anna Komuniewska, Alicja Zadrożna
Daniel Czajkowski, Daniel Magalski, Paweł Pyza

Organizatorzy dziękują za zaangażowanie wszystkim, którzy przyczynili się do właściwej realizacji Projektu. Przede wszystkim nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu. Gratulacje dla młodzieży należą się za osiąganie wysokich wyników i chęć spędzania czasu nad książką. Realizacja zadania nie byłaby również możliwa bez sponsorów – Dyrekcji SP6 oraz  p. Małgorzaty Garnowskiej i Magadaleny Woś. Partnerami Projektu, były jak zawsze ciechanowskie biblioteki – Miejska Biblioteka Publiczna i Powiatowa Biblioteka Publiczna, których pracownicy uczestniczyli w pracach komisji konkursowych, zaś patronatem medialnym objął to wydarzenie portal www.ciechanowinaczej.pl .