WYCIECZKA DO BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ

Tradycyjnie, co roku w miesiącu czerwcu, klasy drugie naszej szkoły udają się na wycieczkę do biblioteki publicznej.  Celem takiej wizyty jest poznanie zasad panujących w tej placówce oraz korzystania z gromadzonych w niej zbiorów. Na taką wizytę w tym roku 14 czerwca wybrała się klasa 2a i 2b a 21 czerwca klasa 2c. Wraz ze swoimi wychowawczyniami oraz bibliotekarzem, p. Grzegorzem Hoffmanem odwiedziły wypożyczalnię dla dzieci, młodzieży i dorosłych Powiatowej Biblioteki Publicznej mieszczącej się przy ul. Okrzei 27a.
       W gościnnych progach tej placówki bibliotekarka, p. Grażyna Czaplicka porozmawiała z dziećmi o swojej pracy, pokazała jak wygląda komputerowe wypożyczanie książek na specjalnej karcie bibliotecznej przypominającej kartę bankomatową. Zapoznała z księgozbiorem placówki i zasadami jego udostępniania. Na koniec uczestnicy mieli możliwość porysowania sobie na kartkach papieru oraz samodzielnego podejścia do regałów i oglądania wybranych książek.
        Następnie każda z klas uśmiechnięta z wizyty w bibliotece powróciła do szkoły.

Tekst i fot. Grzegorz Hoffman