PODSUMOWANIE VIII EDYCJI MIĘDZYSZKOLNEGO PROJEKTU CZYTELNICZEGO

21 czerwca w Czytelni Naukowej Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Zygmunta Krasińskiego odbyło się podsumowanie projektu czytelniczego, w którym brali udział uczniowie ze Szkół Podstawowych: nr 3, nr 5 i  nr 6. Organizatorem projektu jak co roku, był pan Grzegorz Hoffman. Projekt przebiegał w tym roku w dwóch etapach.  W każdej z dwóch części projektu uczniowie pisali test, w którym musieli wykazać się wiedzą dotyczącą treści jednej książki: "Szatan z siódmej klasy" i "Wakacje z duchami”. W każdym etapie, na podstawie uzyskanej punktacji wskazano zwycięzców. Po podliczeniu punktów ze wszystkich testów, wyłoniono Laureatów. I miejsce w ogólnej punktacji zdobył uczeń Kacper Zadrożny ze Szkoły Podstawowej nr 6, II miejsce zajęła uczennica Alicja Rogowska i Oliwia Sadowska ze Szkoły Podstawowej nr 3 oraz uczeń ze Szkoły Podstawowej nr 6 Rafał Płoski, III miejsce zaś należało do uczennicy Weroniki Przybysz ze Szkoły Podstawowej nr 5 i Amelii Kamińskiej ze Szkoły Podstawowej nr 3. Wszyscy wyróżnieni w konkursie uczniowie otrzymali nagrody, którymi były zakładki magnetyczne do książek. Nagrody wręczała gospodarz placówki Pani Dyrektor Teresa Sadowska. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za wspieranie naszej inicjatywy i życzymy im udanego, wakacyjnego wypoczynku.

Tekst: Grzegorz Hoffman, fot. Grzegorz Hoffman i Agnieszka Jankowska

I miejsce w ogólnej punktacji - Kacper Zadrożny ze Szkoły Podstawowej nr 6