Szkoła Podstawowa nr 6 w Ciechanowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

WAKACJE CZAS ZACZĄĆ!

       23 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2016/2017. Uroczystość związana  z zakończeniem roku szkolnego planowana na godzinę 10.00 miał się odbyć tradycyjnie poza budynkiem szkolnym. Niestety pogoda spłatała nam figla i musieliśmy przeorganizować nasze wcześniejsze ustalenia.  Uczniowie klas I – III spotkali się ze swoimi wychowawcami w salach lekcyjnych, a uczniowie klas IV – VI zebrali się w holu szkoły, udekorowanym kolorowymi latawcami wykonanymi przez uczniów wszystkich klas, żeby razem z zaproszonymi gośćmi oficjalnie zakończyć mijający rok szkolny. Na uroczystość przybyli: pan Krzysztof Kosiński Prezydent Miasta Ciechanów, Ks. Kan. Zbigniew Adamkowski Proboszcz Parafii pw. Św. Józefa w Ciechanowie i pani Aneta Kowalkowska Przewodnicząca Rady Rodziców oraz rodzice, uczniowie i pracownicy szkoły.  Mistrzami ceremonii byli: Paulina Czaplicka z klasy 6a i Bartosz Belczewski  z klasy 5a.   
       Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała pani dyrektor Maria Trojanowska.  W serdecznych słowach przywitała wszystkich obecnych oraz podziękowała uczniom za wytrwałość i pracowitość  w zdobywaniu wiedzy, wzbogacaniu umiejętności i rozwijaniu kompetencji społecznych. Kolejne podziękowania skierowała do rodziców za współpracę z radą pedagogiczną na płaszczyźnie dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej oraz za hojność i otwartość przy organizowaniu wielu przedsięwzięć szkolnych. Następnie przedstawiła drużynę do zadań specjalnych, czyli pracowników szkoły, którzy współdziałając ze sobą podejmowali przez cały rok trud realizacji zadań: trudnych, podniosłych i radosnych wpisanych w działalność szkoły. Ostatnią część swojego wystąpienia poświęciła zasadom bezpieczeństwa. Z pomocą asystentów z klasy 5a zaprezentowała znaki ostrzegawcze ilustrujące różne formy wakacyjnego wypoczynku z niezbędnymi atrybutami: kąpiel tylko w wyznaczonych miejscach, wycieczki rowerowe zawsze w kasku i na trasach rowerowych, WWO czyli dieta oparta na wodzie, warzywach i owocach, ostrzeżenie przed kleszczami oraz korzystanie z kąpieli słonecznych z nakryciem głowy w okularach i kremem z filtrem.   Aby sprawdzić czy uczniowie zapamiętali prezentowane zasady pani dyrektor przeprowadziła egzamin, najuważniejszym słuchaczem okazał się pan Prezydent Krzysztof Kosiński, który zapamiętał wszystkie zasady bezpieczeństwa. Po wystąpieniu pani dyrektor głos zabierali: Pan Prezydent Krzysztof Kosiński, ksiądz kanonik Zbigniew Adamkowski, Patrycja Habrewicz Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego oraz pani Aneta Kowalkowska Przewodnicząca Rady Rodziców.   
       Po wystąpieniach zaproszonych gości przyszedł czas na wręczenie nagród i dyplomów.  Uczniom szczególnie wyróżniającym się w nauce i działalności społecznej nagrody wręczał Pan Prezydent. Nagrodę Prezydenta Miasta Ciechanów I stopnia otrzymał uczeń klasy 5a Rafał Płoski. Nagrodę Prezydenta Miasta Ciechanów II stopnia otrzymali: uczennica klasy 6a Patrycja Habrewicz  i uczennica klasy 4a Alicja Perczyńska. Uczniowie, którzy uzyskali najwyższe średnie ocen w swoich klasach otrzymali tytuły „Prymusa klasy” i zostali udekorowani szarfami z adekwatnym napisem oraz nagrodzeni książkami.  Na miano prymusa w tym roku szkolnym zasłużyli: Alicja Perczyńska z klasy 4a, Bartosz Belczewski i Hubert Pniewski z klasy 5a, Liliana Górska z klasy 5b, Patrycja Habrewicz i Jakub Maliszewski z klasy 6a. Spośród prymusów klas wyłoniono Prymusa Szkoły. W tym roku pierwszy raz zdarzyła się taka sytuacja, że troje uczniów osiągnęło identyczne średnie ocen i na tej podstawie zostało równorzędnymi prymusami szkoły. Tytuł Prymusa Szkoły otrzymali: Alicja Perczyńska, Patrycja Habrewicz i Jakub Maliszewski.  Nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców otrzymali też uczniowie, którzy uzyskali średnią ocen 5, 0 i wyższą oraz wzorowe zachowanie:
- z klasy 4a: Alicja Giczewska, Stanisław Kącki, Artur Ostromecki, Alicja Perczyńska, Weronika Rogalska, Adrian Roszkowski,
- z klasy 5a: Bartosz Belczewski, Nikola Błaszkowska, Lidia Gajek, Angelika Grzeszkiewicz, Anna Lewandowska, Rafał Płoski, Hubert Pniewski, Kacper Sieradzki, Antoni Śledziński, Kacper Zadrożny,
- z klasy 6a: Gabriela Bocińska, Paulina Czaplicka, Patrycja Habrewicz, Jakub Maliszewski, Lena Olbryś, Nikola Woś.
       Na zakończenie tej części ceremonii wystrzelono w stronę uczniów konfetti w kształcie serduszek oraz odegrano piosenkę „We are the champions”.
      Uhonorowano też uczniów, którzy uzyskali w roku szkolnym najwyższą frekwencję. Gospodarze klas odebrali dyplomy, które wręczyli uhonorowanym uczniom w klasach, w czasie spotkań z wychowawcami.
      Nagrody książkowe oraz dyplomy zostały wręczone uczniom, którzy wyróżnili się w dziedzinie czytelnictwa. Za szczególną aktywność w przedsięwzięciu „Co przeczytamy do torebek w bibliotece wrzucamy” nagrodzono uczniów: Marysię Pięckowską  z klasy 1a,  Elżbietę Smolińską z klasy 2a,  Igora Zdrojewskiego   z klasy 2c i Łukasza Kuskowskiego  z klasy 3a. Mistrzyniami w czytaniu książek zostały ogłoszone: Klaudia Stańczyk z klasy 3b i Katarzyna Grochowska z klasy 4a.  Tytułem „Młodego Samorządowca” zostali uhonorowani uczniowie, którzy szczególnie aktywnie brali udział w przedsięwzięciach Samorządu Uczniowskiego. Wyróżniono: Patrycję Habrewicz przewodniczącą samorządu, Lenę Olbryś zastępcę przewodniczącej, Nikolę Woś pełniącą funkcję skarbnika, Gabrielę Bocińską pełniącą funkcję sekretarza oraz gospodarzy klas: Jakuba Jędrzejewskiego,  Antoniego Kirzyca, Amelię Czekałowską, Oskara Ławnickiego, Jana Szymańczyka, Alicję Giczewską, Macieja Łaniewskiego, Dominikę Michnę, Jakuba Maliszewskiego.
      Szczególne podziękowania zostały skierowane do rodziców, którzy swoją pracą i zaangażowaniem ułatwiali i uatrakcyjniali życie w naszej szkole.  Z rąk wychowawców klas odebrali dyplomy uznania za włożony wysiłek i poświęcony szkole czas. Koniec roku szkolnego to również moment, aby podziękować nauczycielom  i pracownikom szkoły za ich pracę. Otrzymali oni z rąk pani dyrektor dyplomy: „Super Belfra” i „Super Pracownika”.  Pracownicy szkoły uhonorowali z kolei panią dyrektor Marię Trojanowską dyplomem „Super Dyrektora” za fenomenalną wręcz nadludzką kreatywność oraz wpieranie i dbanie o rozwój własny nauczycieli.
       Na zakończenie uroczystości koledzy z klasy 5a poczęstowali wszystkich uczniów cukierkami, a pani Dyrektor zaprosiła nagrodzonych uczniów wraz z rodzicami, nauczycielami i pracownikami szkoły na bankiet z okazji zakończenia roku szkolnego 2016/2017. Po części oficjalnej uczniowie klas IV – VI rozeszli się do klas gdzie odebrali od swoich wychowawców świadectwa, a uczniowie klas I – III spotkali się w holu szkoły z panią Dyrektor żeby wysłuchać życzeń  udanych, słonecznych i wspaniałych wakacji oraz odebrać dyplomy za czytelnictwo ora pracę w Samorządzie Uczniowskim.

Tekst: Iwona Rogińska, fot. Grzegorz Hoffman, Aneta Kowalkowska

 

KONTAKT

Szkoła Podstawowa Nr 6

06-400 Ciechanów

ul. 17 Stycznia 17

tel. 23 672 46 71

ul. Wiklinowa 4

tel. 23 673 63 90

e-mail: sekretariat@sp6ciechanow.eu

------------------------------------------------


------------------------------------------------

Szkoła Podstawowa Nr 6 w Ciechanowie - Copyright © 2010-2012 Wszystkie prawa zastrzeżone, powered by Ciechanow24
WebAdmin: gh44@wp.pl