Listy kandydatów do klasy pierwszej oraz oddziału przedszkolnego
    w roku szkolnym 2022/2023
    Szkoły Podstawowej nr 6 im. Tadeusza Kościuszki w Ciechanowie
    .

• Lista kandydatów przyjętych do klasy pierwszej: ZOBACZ

• Lista kandydatów nieprzyjętych do klasy pierwszej: ZOBACZ
  • Lista kandydatów do oddziału przedszkolnego: ZOBACZ
  • Zestaw podręczników obowiązujących w Szkole Podstawowej nr 6 w Ciechanowie w roku szkolnym 2022/2023: ZOBACZ

ROK SZKOLNY 2019/2020

NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH

Tradycją naszej Szkoły jest wybór najlepszego ucznia w każdej klasie i wybór spośród nich PRYMUSA Szkoły. Uczniowie z najwyższą średnią w klasie to grupa 11 uczniów. Mówimy o  nich  NAJLEPSI z NAJLEPSZYCH. Są powodem do dumy dla rodziców i nauczycieli, a rówieśnicy często zastanawiają się  jak znajdują czas na wypracowanie wysokich wyników z wszystkich przedmiotów. Cieszymy się, że tak duża grupa uczniów docenia wartość uczenia się, bo jest to szczególne wyzwanie współczesności. Gratulujemy sukcesu!

„SZÓSTKOWE” PISARKI

Dominika i Klaudia z klasy VI B lubią pisać i wiedzą, jak robić to dobrze.
            Książka Klaudii Stańczyk pt. „Zwierciadło czasu” zajęła I miejsce w IV powiatowej edycji konkursu "Wydajemy Własną Książkę" w kategorii literackiej oraz została nagrodzona w XXVII edycji konkursu wojewódzkiego w tej samej kategorii ( do etapu wojewódzkiego zgłoszono 111 prac, przyznano 10 równorzędnych nagród)).
             Dominika  Pocheć wzięła udział w ogólnopolskim konkursie "Napisz do Palmiarni” zorganizowanym przez Palmiarnię w  Poznaniu. Praca Dominiki napisana na temat: „Krótka historia, którą chciałbyś/chciałabyś opowiedzieć

WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE LITERACKIM

W lutym dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w konkursie literacko - plastycznym  “Baśnie, bajki, bajeczki" zorganizowanym przez Miejskie Przedszkole nr 4 w Ciechanowie. Z powodu epidemii koronawirusa nie odbyło się  uroczyste rozstrzygnięcie konkursu. Jednak na początku czerwca z dumą i radością przyjęliśmy wiadomość,  iż wśród laureatów znalazła się nasza "zeróweczka", która zdobyła wyróżnienie. Swoją bajeczkę "Przygody Poli i Niteczki" dzieci napisały pod kierunkiem wychowawcy pani Anny Kocięckiej. W nagrodę grupa otrzymała piękny dyplom, książeczkę z bajkami, puzzle oraz grę planszową. Gratulujemy serdecznie.

CZYTANIE Z PREZYDENTEM

Uczennica klasy 2a naszej szkoły, która lubi oraz potrafi pięknie czytać, wzięła udział w nagraniu miejskiego audiobooka. W tym wyjątkowym projekcie uczestniczył Prezydent naszego miasta pan Krzysztof Kosiński i 27 dzieci. Projekt Miejski  Audiobook  Dzieci został zrealizowany we współpracy  z Miejską Biblioteką Publiczną. Uczestnicy przeczytali wspólnie dwie książki Justyny Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” oraz „Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite)”. Nadia  przeczytała rozdział 3 pierwszej z nich.
             Za swój udział w tym przedsięwzięciu otrzymała płytę z nagraniem oraz upominki  z logo miasta. Nagrody zostały dostarczone w Dniu Dziecka, tak więc

SUKCESY NASZYCH UCZENNIC

Z radością informujemy, że Emilia Kowalkowska i Nicola Błaszkowska - uczennice z klasy 8a, uzyskały bardzo wysokie wyniki w powiatowym konkursie wiedzy i umiejętności Liga Zadaniowa Krasiniak 2020.
             Emilia zajęła I miejsce, startując w sekcji polonistyczno -artystycznej, zaś Nicola uzyskała II miejsce, biorąc udział w sekcji przyrodniczej.
            Gratulujemy sukcesów!

DZIEŃ DZIECKA

W tym roku szkolnym Dzień Dziecka ma szczególny charakter. Ze względu na ograniczenia wynikające z pandemii, uczniowie muszą pozostać w domach, a nauczyciele nie mogą im osobiście złożyć życzeń. Bardzo chcemy jednak, aby ten dzień był wyjątkowy, dlatego z inicjatywy Pani Dyrektor, Agaty Pawłowskiej została przygotowana dla uczniów niespodzianka - prezent. Każdy z uczniów klas I-VII będzie mógł zgłosić się do sekretariatu szkoły i odebrać imienny BON ZWALNIACZ. Na jego podstawie, po okazaniu w nadchodzącym roku szkolnym 2020/2021, uczeń będzie mógł uzyskać jednorazowe zwolnienie z odpowiedzi ustnej. Uczniowie klas VIII w prezencie otrzymają tydzień (1 czerwca - 5 czerwca)