Szkoła Podstawowa nr 6 w Ciechanowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionkiSzkoła Podstawowa nr 6 im. Tadeusza Kościuszki w Ciechanowie jest małą, kameralną placówką zlokalizowaną w centrum miasta. Budynek przy ulicy Wiklinowej posiada niezwykły klimat i charakter. Tworzą go ludzie – pełni pasji, poświęcenia i świadomi roli, jaką szkoła powinna spełniać we współczesnym świecie.

Oferta szkoły w pełni realizuje wyzwania stawiane przez nowoczesnym szkolnictwem.

Placówka dysponuje 10 salami lekcyjnymi, świetnie wyposażoną pracownią informatyczną i salą do nauki języków obcych. Do dyspozycji uczniów są również świetlica i biblioteka szkolna wraz z czytelnią, sala rekreacyjna i nowoczesny plac zabaw. Nauczyciele pracują wykorzystując wiele bogatych pomocy dydaktycznych, w tym trzy tablice multimedialne.

„Szóstka” istnieje nieprzerwanie na mapie edukacyjnej Ciechanowa od 64 lat. Swój status prawny otrzymała bowiem 2 września 1948 roku. Usytuowano ją wówczas w domu położonym między ulicami Okrzei i Wyzwolenia. 11 lat później została przeniesiona do budynku wzniesionego przy ulicy 17 Stycznia. Już w nowej siedzibie, na początku roku szkolnego 1960/1961 odbyła się uroczystość nadania placówce imienia Tadeusza Kościuszki. 

Nasz Patron towarzyszy społeczności szkolnej w wielu ważnych chwilach – zagościł również na sztandarze placówki, który 30 maja 1975 roku został ufundowany przez Komitet Rodzicielski. Od tego momentu opiekuje się im zawsze jedna z najstarszych klas – kiedyś ósma, obecnie szósta, która wyróżnia się wynikami osiąganymi tak w nauce, jak i zachowaniu. Wcześniej, po koniec lat 60., powstał hymn szkoły. Jego słowa i muzykę stworzył nauczyciel muzyki, mgr Leon Samkowski. Ten pedagog był także twórcą hymnu młodszej grupy wiekowej – uczniów klas 1-3. Zapisu nutowego obu utworów dokonał później mgr Grzegorz Chodkiewicz. Od chwili powstania towarzyszą uczniom podczas każdej uroczystości szkolnej i świąt państwowych. Symbolem, który zaczął funkcjonować w ostatnim dwudziestoleciu jest także logo szkoły. Budynek, w którym dzisiaj znajduje się szkoła został oddany na potrzeby placówki w roku 1987 i wtedy stał się on miejscem nauki i zabawy dla uczniów klas młodszych. Starsi, nadal uczyli się w siedzibie przy ul. 17 Stycznia. Zmieniło się to w roku 1999 wraz z ostatnią reformą szkolnictwa. Od tego momentu pełna, sześcioklasowa szkoła podstawowa funkcjonuje w budynku przy ulicy Wiklinowej 4.

Przez te wszystkie zmiany placówkę prowadzili kolejni kierownicy i dyrektorzy. Byli to:
• w l. 1948 – 1968: kierownik Stanisław Wojciechowski,
• w l. 1968 – 1975: dyrektor Antonina Czarnewicz,
• w l. 1975 – 1990: dyrektor Zofia Brzezińska,
• w l. 1990 – 1999: dyrektor mgr Jadwiga Zalewska,
• w l. 1999 – 2009: dyrektor mgr Izabela Dobrzyniecka.

Obecnie dyrektorem szkoły jest mgr Maria Trojanowska.
Wieloletnia tradycja placówki zaowocowała renomą w środowisku. To cieszy, ale i zobowiązuje. Wśród wielu czynników wyróżniających szkołę na mapie edukacyjnej Ciechanowa należy umieścić owocną współpracę z wieloma instytucjami o charakterze edukacyjnym i kulturalnym w mieście. „Szóstka” ma w swoim dorobku liczne sukcesy w konkursach o różnorodnym charakterze. Do tradycji szkoły należy również duża ilość imprez sprzyjających rozwojowi społecznych umiejętności u dzieci. Co roku, we wrześniu, nauczyciele, uczniowie i rodzice wspólnie witają jesień podczas ogniska integracyjnego. Ważnym elementem są również wspólne obchody świat państwowych. Niezwykły charakter mają także uroczystości ku czci patrona -  Tadeusza Kościuszki przygotowywane w marcu. Radosnym świętem dla wszystkich jest Dzień Dziecka.

Placówka dba nie tylko o wszechstronny rozwój uzdolnień, ale także właściwe wsparcie dla dzieci mających trudności w nauce. W ofercie zajęć pozalekcyjnych każdy znajdzie coś dla siebie.

To wszystko sprawia, że nauka w „Szóstce” nie jest przykrym obowiązkiem, ale przyjemnością.


60 lat "Szóstki" - monografia 

KONTAKT

Szkoła Podstawowa Nr 6

06-400 Ciechanów

ul. 17 Stycznia 17

tel. 23 672 46 71

ul. Wiklinowa 4

tel. 23 673 63 90

e-mail: sekretariat@sp6ciechanow.eu

------------------------------------------------


------------------------------------------------LICZNIK ODWIEDZIN

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1743
mod_vvisit_counterWczoraj1184
mod_vvisit_counterW tym tygodniu12770
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu12243
mod_vvisit_counterW tym miesiącu71788
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc105274
mod_vvisit_counterWszystkie7300433

Zaloguj się: logowanie

Szkoła Podstawowa Nr 6 w Ciechanowie - Copyright © 2010-2012 Wszystkie prawa zastrzeżone, powered by Ciechanow24
WebAdmin: gh44@wp.pl