Prosimy o potwierdzenie decyzji zapisu dziecka do klasy pierwszej / oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 6 im. Tadeusza Kościuszki w Ciechanowie, na zamieszczonym druku i przesłanie go drogą elektroniczną na adres administracja@sp6ciechanow.eu, ewentualnie złożenie w wersji papierowej w budynku przy ul. Wiklinowej 4 lub ul. 17 Stycznia 17 w dniach od 8 do 15 kwietnia 2021 roku. Brak potwierdzenia będzie skutkował nieprzyjęciem.

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

Europejski Dzień Języków to międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy, obchodzone w całej Europie corocznie 26 września. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej. Istnieje wiele sposobów na wzięcie udziału w obchodach Europejskiego Dnia Języków.
           W naszej szkole obchody EDJ odbędą się 25 września br. i będą przebiegały bardzo różnorodnie. Nauczyciele języków obcych przeprowadzą lekcje o tematyce kulturowej. Uczniowie będą mieli możliwość ćwiczenia różnych języków obcych, wzięcia udziału w zabawach językowych oraz odkrywania faktów i ciekawostek o językach.
    Ponadto zachęcamy uczniów do przebrania się w ciekawy strój związany z wybranym krajem europejskim lub pozaeuropejskim.
           Wszystkie te działania będą dla uczniów szansą na ocenę za aktywność z języków obcych, których się uczą.
    Wkrótce w naszej szkole zaczniemy przygodę z językiem rosyjskim.