Prosimy o potwierdzenie decyzji zapisu dziecka do klasy pierwszej / oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 6 im. Tadeusza Kościuszki w Ciechanowie, na zamieszczonym druku i przesłanie go drogą elektroniczną na adres administracja@sp6ciechanow.eu, ewentualnie złożenie w wersji papierowej w budynku przy ul. Wiklinowej 4 lub ul. 17 Stycznia 17 w dniach od 8 do 15 kwietnia 2021 roku. Brak potwierdzenia będzie skutkował nieprzyjęciem.

PLASTIK? REZYGNUJĘ. REDUKUJĘ. SEGREGUJĘ. SPRZĄTANIE ŚWIATA - 2020

W dniach 18.09-20.09.2020r.odbywała się 27 ogólnopolska akcja Sprzątanie Świata - Polska pod hasłem: Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję. Nasza szkoła jak co roku aktywnie włączyła się w to przedsięwzięcie Fundacji Nasza Ziemia, zajmującej się wzmacnianiem poczucia odpowiedzialności za środowisko naturalne i aktywizacją do inicjatyw służących jego ochronie. Dyrekcja naszej szkoły przywiązuje dużą wagę do tego typu działań.  Z jej inicjatywy na korytarzach szkolnych umieszczono  pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów a w  sklepiku szkolnym ograniczono napoje w plastikowych pojemnikach. Działania zmierzające  do redukcji  ilości zużycia plastiku przez uczniów naszej szkoły wspiera aktywnie Urząd Miasta z panem Prezydentem Krzysztofem Kosiński na czele. W budynkach przy ul. 17-tego Stycznia i Wiklinowej zostały zamontowane źródełka wody pitnej a uczniowie otrzymali bidony wielokrotnego użytku. Urząd Miasta wsparł nas również, przekazując materiały edukacyjne o selektywnej zbiórce odpadów w postaci książeczek dla młodszych uczniów. W  ramach  przygotowania do akcji „Sprzątania Świata” dzieci wykonały gazetkę zachęcającą do udziału w przedsięwzięciu. W tym roku działania przebiegały dwutorowo – w terenie i podczas różnorodnych zajęć w szkole.  Uczniowie klas starszych  sprzątali teren  parku wzdłuż rzeki Łydyni oraz las na Krubinie. Podczas zajęć w szkole oglądali filmy instruktażowe o segregowaniu odpadów, wykonywali plakaty, rozwiązywali quizy, układali hasła ekologiczne oraz  wypracowali zasady, których będą przestrzegać w codziennym życiu.  Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz prawie wszyscy  uczniowie klas młodszych wzięli udział w akcji porządkowej w terenie, sprzątając park im. Marii Konopnickiej, okolice szkoły i park przy kinie. Ponadto dzieci oglądały filmiki na temat segregacji odpadów, wykonywały prace plastyczne, rozwiązywały różne zadania, rebusy w otrzymanych książeczkach,  a nawet nagrywały filmiki z działań podejmowanych wspólnie z rodzicami. Czas ten  był okazją do rozmowy: Jak dbać o środowisko naturalne.  W jaki sposób   zmniejszać ilość plastiku. Jak  prawidłowo segregować odpady. Mamy nadzieję, że udział w akcji przyczynił się do wzrostu świadomości ekologicznej naszych uczniów.

KLASA 0a

KLASA 1a