Szkoła Podstawowa nr 6 w Ciechanowie

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki


        Prosimy o potwierdzenie decyzji zapisu dziecka do klasy pierwszej / oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 6 im. Tadeusza Kościuszki w Ciechanowie, na zamieszczonym druku i przesłanie go drogą elektroniczną na adres administracja@sp6ciechanow.eu, ewentualnie złożenie w wersji papierowej w budynku przy ul. Wiklinowej 4 lub ul. 17 Stycznia 17 w dniach od 8 do 15 kwietnia 2021 roku. Brak potwierdzenia będzie skutkował nieprzyjęciem.   PLASTIK? REZYGNUJĘ. REDUKUJĘ. SEGREGUJĘ. SPRZĄTANIE ŚWIATA - 2020

         W dniach 18.09-20.09.2020r.odbywała się 27 ogólnopolska akcja Sprzątanie Świata - Polska pod hasłem: Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję. Nasza szkoła jak co roku aktywnie włączyła się w to przedsięwzięcie Fundacji Nasza Ziemia, zajmującej się wzmacnianiem poczucia odpowiedzialności za środowisko naturalne i aktywizacją do inicjatyw służących jego ochronie. Dyrekcja naszej szkoły przywiązuje dużą wagę do tego typu działań.  Z jej inicjatywy na korytarzach szkolnych umieszczono  pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów a w  sklepiku szkolnym ograniczono napoje w plastikowych pojemnikach. Działania zmierzające  do redukcji  ilości zużycia plastiku przez uczniów naszej szkoły wspiera aktywnie Urząd Miasta z panem Prezydentem Krzysztofem Kosiński na czele. W budynkach przy ul. 17-tego Stycznia i Wiklinowej zostały zamontowane źródełka wody pitnej a uczniowie otrzymali bidony wielokrotnego użytku. Urząd Miasta wsparł nas również, przekazując materiały edukacyjne o selektywnej zbiórce odpadów w postaci książeczek dla młodszych uczniów. W  ramach  przygotowania do akcji „Sprzątania Świata” dzieci wykonały gazetkę zachęcającą do udziału w przedsięwzięciu. W tym roku działania przebiegały dwutorowo – w terenie i podczas różnorodnych zajęć w szkole.  Uczniowie klas starszych  sprzątali teren  parku wzdłuż rzeki Łydyni oraz las na Krubinie. Podczas zajęć w szkole oglądali filmy instruktażowe o segregowaniu odpadów, wykonywali plakaty, rozwiązywali quizy, układali hasła ekologiczne oraz  wypracowali zasady, których będą przestrzegać w codziennym życiu.  Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz prawie wszyscy  uczniowie klas młodszych wzięli udział w akcji porządkowej w terenie, sprzątając park im. Marii Konopnickiej, okolice szkoły i park przy kinie. Ponadto dzieci oglądały filmiki na temat segregacji odpadów, wykonywały prace plastyczne, rozwiązywały różne zadania, rebusy w otrzymanych książeczkach,  a nawet nagrywały filmiki z działań podejmowanych wspólnie z rodzicami. Czas ten  był okazją do rozmowy: Jak dbać o środowisko naturalne.  W jaki sposób   zmniejszać ilość plastiku. Jak  prawidłowo segregować odpady. Mamy nadzieję, że udział w akcji przyczynił się do wzrostu świadomości ekologicznej naszych uczniów.

  KLASA 0a


  KLASA 1a

  KLASA 1b

  KLASA 2a

  KLASA 2b

  KLASA 3a

  KLASA 3b

  KLASA 3c

  KLASA 4a

  KLASA 4b

   

  KONTAKT

  Szkoła Podstawowa Nr 6

  06-400 Ciechanów

  ul. 17 Stycznia 17

  tel. 23 672 46 71

  ul. Wiklinowa 4

  tel. 23 673 63 90

  e-mail: sekretariat@sp6ciechanow.eu
  ------------------------------------------------


  ------------------------------------------------

  LICZNIK ODWIEDZIN

  mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
  mod_vvisit_counterDzisiaj319
  mod_vvisit_counterWczoraj863
  mod_vvisit_counterW tym tygodniu13537
  mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu30458
  mod_vvisit_counterW tym miesiącu48655
  mod_vvisit_counterOstatni miesiąc53608
  mod_vvisit_counterWszystkie6858023

  Zaloguj się: logowanie

  Szkoła Podstawowa Nr 6 w Ciechanowie - Copyright © 2010-2012 Wszystkie prawa zastrzeżone, powered by Ciechanow24
  WebAdmin: gh44@wp.pl