Prosimy o potwierdzenie decyzji zapisu dziecka do klasy pierwszej / oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 6 im. Tadeusza Kościuszki w Ciechanowie, na zamieszczonym druku i przesłanie go drogą elektroniczną na adres administracja@sp6ciechanow.eu, ewentualnie złożenie w wersji papierowej w budynku przy ul. Wiklinowej 4 lub ul. 17 Stycznia 17 w dniach od 8 do 15 kwietnia 2021 roku. Brak potwierdzenia będzie skutkował nieprzyjęciem.

NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ

Grupa 0 w roku szkolnym 2020/2021 bierze udział w cyklu spotkań pod nazwą „Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej”. Organizatorem inicjatywy jest Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to projekcje kinowe dla uczniów dostosowane do wszystkich etapów edukacyjnych i omawiające ważne zagadnienia dla danej grupy wiekowej. Każdy pokaz poprzedza prelekcja multimedialna wprowadzająca uczestników w tematy podejmowane w danym filmie. Cały program cyklu jest zgodny z podstawą programową MEN. Podczas pierwszego spotkania dzieci z grupy 0 poznały Basię oraz jej rodzinę i obejrzały cztery filmy opowiadające o ich codziennych przygodach. Dzięki bajkom dowiedziały się jak radzić sobie z nowymi doświadczeniami i trudnościami, do czego służą pieniądze, dlaczego gotowanie może być trudne oraz jakie są dobre pożytki z wyobraźni.