Szkoła Podstawowa nr 6 w Ciechanowie

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki


  Listy kandydatów do klasy pierwszej oraz oddziału przedszkolnego
  w roku szkolnym 2022/2023
  Szkoły Podstawowej nr 6 im. Tadeusza Kościuszki w Ciechanowie
  .


   

 • Lista kandydatów przyjętych do klasy pierwszej: ZOBACZ

 • Lista kandydatów nieprzyjętych do klasy pierwszej: ZOBACZ
 • Lista kandydatów do oddziału przedszkolnego: ZOBACZ
 • Zestaw podręczników obowiązujących w Szkole Podstawowej nr 6 w Ciechanowie w roku szkolnym 2022/2023: ZOBACZ
         
          Książka Katarzyny Ryrych pt. "Król” została napisana dla nastolatków. Jej język jest bardzo prosty, więc łatwo zrozumieć treść.
        Utwór opowiada o siedmioletnim Patryku. Jego rodzice mają duże problemy finansowe. Dotychczas rodzina żyła bogato i mieszkała w dużym, luksusowym domu. Niestety, z powodu nagłej zmiany sytuacji, zmuszona jest się przenieść do ciasnego, małego mieszkania w zaniedbanym bloku, który nazywano ,, Brooklynem”. Główny bohater musi nauczyć się  żyć w takich warunkach, jakie ma. W czasie wakacji poznaje bezdomnego Celestyna, który  wygląda jak wiedźmin. Stają się przyjaciółmi, spędzają ze sobą bardzo dużo czasu. Celestyn pokazuje chłopcu, jak dać sobie radę w nowych, bardzo trudnych realiach.
          Katarzyna Ryrych w swojej książce podkreśla znaczenie autorytetu w życiu dziecka. Lektura jest ciekawa i łatwa w odbiorze. Warto ją przeczytać.

   Wiktoria S. z klasy 7 B

          Powieść Katarzyny Ryrych pt. „Król” jest pouczającą książką-  uświadamia nam, jak kłopoty dorosłych mogą wpływać na rozwój i uczucia dziecka. Przedstawia współczesne problemy w relacjach międzyludzkich. Otrzymała wyróżnienie w konkursie „Książka Roku IBBY 2015” oraz nominację do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy.
          Zaczęłam czytać z obowiązku, a mimo to treść utworu bardzo mnie wciągnęła. Mając go dalej pod ręką, sięgam i ponownie czytam niektóre fragmenty
          Głównym bohaterem tej lektury  jest siedmioletni Patryk. Firma jego ojca upadła, więc rodzina musi przenieść się z luksusowego domu do mniej zadbanego bloku „Brooklyn”. Rodzice nie poświęcają synowi wiele czasu, więc czuje się on dorosły, gdyż dobrze radzi sobie sam. Jego życie się odmienia w momencie, gdy poznaje obcego mężczyznę. Celestyn  staje się jego opiekunem i wzorem do naśladowania.
          Książka  wywołała we mnie ogromne emocje. Czytając ją, wzruszałam się, płakałam i wiele myślałam. Autorka napisała powieść prostym językiem, łatwym do zrozumienia. Uważam, że każdy powinien  przeczytać ten utwór.

   Alicja z klasy 7 B

          Książka pt. „Król” Katarzyny Ryrych porusza temat biedy oraz problemów  osób skrzywdzonych przez los. Przenosi czytelnika w świat szarej rzeczywistości blokowiska, ukazując realia życia w „zamkniętym” środowisku. Daje wyobrażenie o tym, że tak naprawdę nie liczą się pieniądze, a to jakim się jest człowiekiem.
          Powieść może zachwycić nie tylko osoby młodsze, lecz także starsze. Z pełnym przekonaniem polecam tę lekturę. Dobra książka dla każdego od lat 12 do  112.

   Jan Sz. z klasy 7 B

   ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

         
          Andrzej Żak w książce pod tytułem „Szablą odbierzemy” przedstawia Olivera i Paulę - dwoje głównych bohaterów, którzy, będąc na wakacjach u dziadków, zostają zaproszeni do udziału w filmie. Nastolatkowie ze zwykłych obserwatorów zmieniają się w aktorów. Młodzi adepci kina przenoszą się do początków pierwszej wojny światowej.
   Oliver wciela się w postać wojskowego kuriera. Pewnej nocy dostaje rozkaz, aby dostarczyć przesyłkę do Dworu w Czaplach. Tam spotyka Komendanta Józefa Piłsudskiego, który mianuje go strzelcem. Bohater otrzymuje pseudonim „Czarny”.  
   Czytanie tej lektury sprawia wiele przyjemności. Skłania do refleksji i uświadamia, że trzeba pamiętać o bohaterach z przeszłości, którzy odegrali ważną rolę w historii Polski. Zachęcam do przeczytania książki, która w przystępny sposób przedstawia losy naszego narodu z okresu pierwszej wojny światowej.

   Bartosz z klasy 6 B

   ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


         
          Przygoda rozpoczyna się w małym szwedzkim miasteczku Valleby, gdzie Lasse i Maja prowadzą małe biuro detektywistyczne.
          Książka jest bardzo ciekawa. Podoba mi się w niej to, że zawiera część kryminalną. Poza tym bardzo lubię książki o agencjach  detektywistycznych  np. „Detektyw Pozytywka”.
          Według mnie najśmieszniejszą osobą w tym utworze jest Pastor, który bardzo lubił strażaków i jako pierwszy chciał wejść do kosza z wysięgnikiem, a kiedy był na samej górze, zemdlał.
          Książka ,,Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica Pożarów” napisana przez Martina Widmarka i Helenę Willis  jest bardzo interesująca, miło mi się ją czytało.
          Serdecznie polecam!

   Maciej z klasy 3 B

   ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


         Paulina Mikuła - autorka książki „Mówiąc inaczej”, uświadamia nam, że język polski wcale nie jest taki łatwy. Mimo to nie  powinniśmy się go  bać, tylko starać się naprawić swoje błędy w komunikacji  ustnej i w pracach pisemnych.
   W książce znajdziemy informacje między innymi  o języku potocznym, wulgaryzmach, związkach frazeologicznych, ortografii, interpunkcji. Najbardziej spodobało mi się to, że autorka książki napisała ją prostym i łatwym  do zrozumienia językiem. Wywarło to na mnie bardzo pozytywne wrażenie, ponieważ dzięki temu lepiej mi się ją czytało. Myślę, że każdy doszedłby do  podobnego wniosku.


         Podsumowując, stwierdzam, że książka jest godna podziwu i warto  po nią sięgnąć. Polecam ją każdemu, zwłaszcza osobom, które są ciekawe, jakie błędy językowe popełniają i jak je mogą poprawić.


   Alicja z klasy 7 B

   ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


         
       Wiele razy czytałam utwory fantasy opowiadające o magii, krasnoludkach, smokach oraz czarodziejach. Seria książek “Zwiadowcy” autorstwa australijskiego pisarza Johna Flanagana przedstawia przygody, które wydają się wręcz niemożliwe.

          Drugi tom tej serii  pt. „Płonący most” opowiada o dalszych przygodach Willa i jego przyjaciół. Królestwo Araluenu przygotowuje się do wojny z okrutnym Morgarathem. Zwiadowca Gilan, młody Will i jego przyjaciel Horace dostają zadanie od króla Duncana- mają wyruszyć do sąsiadującej Celtii i przekazać ważną wiadomość. Kiedy bohaterowie docierają do wioski, nikogo tam nie ma. Wszystko pogrążone jest w ciszy, a na obrzeżach miejscowości  grasują bandyci. W jednym z opustoszałych domów przyjaciele spotykają dziewczynę, bardzo wygłodniałą i wyczerpaną, która wyjaśnia im, co się stało. Gilan wyrusza z wieściami do Araluenu. Will, Horace i Evanlyn odkrywają plan okrutnego Morgaratha, który jest tak przebiegły, że nikt  by się nie spodziewał…

         Książka wywarła na mnie bardzo duże wrażenie. Myślę, że znajdziecie w niej to „coś” i  spędzicie miło czas, czytając ją. Lektura będzie  przyjemnością zarówno dla młodszych jak i dla starszych czytelników. Jeśli nie macie pomysłów na spędzenie leniwego popołudnia, polecam “Płonący most” z serii “Zwiadowcy”. Czekają na Was fantastyczne przygody.

   Klaudia z klasy 7 B

   ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


         Ostatnio przeczytałem książkę pt. ,,Sposób na Elfa”, którą aktualnie omawiamy na lekcjach języka polskiego. Napisał ją Marcin Pałasz, a pięknie zilustrowała  Katarzyna Kołodziej.
         Utwór opowiada o przygodach psa wabiącego się Elf (Elf oznacza: Extraordinary Life Form - Bardzo niezwykła forma życia), który wraz z siostrą trafił do schroniska. Bohaterami książki są również sam autor i jego syn. Akcja rozgrywa się we Wrocławiu, lecz schronisko, z którego pochodzi Elf,  znajduje się  w Warszawie. W książce najlepszy jest humor. Treść opowieści zawiera go mnóstwo. A najśmieszniejsze żarty są wtedy, gdy Elf się czegoś boi, np.: plecaka, toalety i dywanu.
         Wydarzenia w utworze przedstawione są z punktu widzenia psa oraz jego pana.
         Książka jest jedną z lepszych, jakie przeczytałem. Napisana została w sposób interesujący i wzruszający. Przedstawia silne relacje ojca z synem. Myślę, że tę lekturę powinny  przeczytać nie tylko dzieci, ale i dorośli.
          Bardzo polecam przeczytanie książki.

   Szymon M. z kl. 3 C


          Książka Marcina Pałasza ,,Sposób na Elfa”  bardzo mi się podobała. Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, wiem o tym, ponieważ sam mam psa. Autor w książce w pierwszej kolejności zwraca na to uwagę. Za dobroć, opiekę pies odpłaca się bezwarunkową miłością i oddaniem. Książka napisana jest w sposób ciekawy, czasem śmieszny i wzruszający. Główny bohater to Elf- cudowny, sześciomiesięczny pies. Bardzo pokochał Dużego i Młodego. Jednak w jego sercu gości  smutek z powodu Erki, która została w schronisku.
          Myślę,  że życie Dużego i Młodego byłoby nudne bez psa, a dom pusty. Pies jest lekiem na całe zło. Potrafi wyczuć nasz zły i dobry nastrój. Pocieszyć, kiedy tego potrzebujemy. Książkę czyta się jednym tchem. Świat jest przedstawiony oczami psa i jego właściciela. Można się dowiedzieć, co o nas myślą nasi pupile. Czytając tę książkę, miałem chwilami wrażenie, że czytam o swoim psie, którego adoptowałem ze schroniska.
          Według  mnie ta lektura jest bardzo pouczająca. Polecam ją do przeczytania i dzieciom, i dorosłym, gdyż wiele mogą się z niej dowiedzieć i nauczyć.

   Wojciech z kl. 3 C

   ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

          Główna bohaterka utworu to Pani Wrona. Jest to książka o niej i o jej przyjaciołach. „Kapelusz Pani Wrony” składa się z czterech rozdziałów.  Każdy z nich ukazuje  inną przygodę przyjaciół  Wrony.
          Pierwszy -  pt. ,,Kapelusz Pani Wrony" opowiada o zaginięciu kapelusza . Drugi- o przestraszonym Wystraszku,  który myślał,  że uratował gąsienicę Magdę. Trzeci rozdział pt. ,,Nic w ogrodzie" opowiada o tym,  że „nic” powędrowało do ogrodu i narobiło wiele, wiele  zamieszania. Ostatnia część przedstawia historię Mikołaja, czyli bociana,  który zakochał się w żabie o imieniu Izabella i chciał ją pojąć za żonę.
          Książka jest bardzo ciekawa, mimo że znajdują się w niej trudne wyrazy.  Opowiada o zwierzętach,  które mieszkają w lesie i nawzajem sobie pomagają.
   Polecam przeczytanie utworu „Kapelusz Pani Wrony”!


   Katarzyna z kl. 3 C


          Lekturą, którą ostatnio przeczytałam,  jest  „Kapelusz Pani Wrony”. Utwór napisała Danuta Parlak.  Bohaterami książki są : Pani Wrona, detektyw Barnaba, Wystraszek, dżdżownica Magda, Nic, Jerzyk, Mikołaj oraz żaba Izabela.
         Najbardziej podobało mi się opowiadanie  tytułowe. Jest ono wesołe i jednocześnie smutne. Opowiada o zaginięciu kapelusza, bez którego Pani Wrona nie wychodziła nigdy z domu. W akcję poszukiwawczą zaangażowana została  agencja detektywistyczna „Barnaba i spółka” oraz wszyscy mieszkańcy lasu. Zgubę odnaleziono  na drzewie Ptaszków, które urządziły w kapeluszu swoje gniazdo. Pani Wrona musiała więc kupić sobie nowe nakrycie głowy.
          Bardzo wciągnęła mnie ta lektura i chciałam, żeby nigdy się nie skończyła.  Zachęcam wszystkich do jej przeczytania.

   Zofia z kl. 3 C

   ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


          Każdy z nas chciałby, żeby praca była  czymś przyjemnym, ciekawym i pożytecznym. Pomimo iż pragniemy, aby tak było, to nie zawsze osiągamy cel. Radek Kotarski w książce ,,Inaczej. Jak pracować mniej, ale lepiej   i przyjemniej'' przybliża nam trochę przepis na sukces w pracy.

         Autor bardzo ciekawie opisuje metody, które pomogą w osiąganiu wymarzonych efektów w wykonywanym zawodzie. W książce możemy znaleźć kilka ciekawostek z różnych dziedzin życia. Twórca dzieli się z czytelnikami swoimi doświadczeniami i przemyśleniami. Książka jest napisana prostym i zrozumiałym językiem. I dorośli, i  młodzież mogą się wiele dowiedzieć.  Opisane zostały w niej sprawdzone metody potwierdzone pracami badawczymi. Autor często stosuje  żarty tematyczne, przez co książka jest trochę zabawna. Każdy  rozdział zawiera krótkie podsumowanie, które pomoże w skutecznym ,,wprowadzeniu zmian w życie ''.

          Książka wywarła na mnie dobre wrażenie. Bardzo polecam ją osobom, które mają problem ze znalezieniem sensu swojej pracy. Uważam, że przeczytanie tej lektury to fantastyczna przygoda. Przeznaczona jest ona dla czytelników mających problemy z ,,ogarnianiem pracy'', ale i takich, którzy szukają ciekawej książki na leniwe wieczory w fotelu.

   Dominika z klasy 7 B

   ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


          Książka pt. "Asiunia" Joanny Papuzińskiej bardzo mnie poruszyła. Pokazuje dzieciom życie codzienne podczas wojny. Bardzo przykre i smutne czasy, zupełnie inne niż dzisiejszy świat.
         Historia Asiuni, czyli bohaterki książki wzrusza, uczy i zapada w pamięć. Autorka w prosty sposób wprowadza czytelnika w rzeczywistość wojny, aby mógł zrozumieć pewne zdarzenia m.in. takie jak brak wokół siebie kochających bliskich. Książkę ilustrują piękne obrazki, które pomagają wyobrazić sobie czas wojny. Książka jest dobrą pomocą do rozmowy z dzieckiem na trudny temat wojny.


   Nadia z klasy 3 A

       

   ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------          Każdy z nas, uczniów, marzy o tym, aby nauka była łatwa i przyjemna. Codziennie próbujemy zapamiętać „tony'' informacji, bezmyślnie wkuwając. Ale czy zastanawialiśmy się kiedyś nad  innymi metodami zdobywania wiedzy ?
          W książce pod tytułem ,"Włam się do mózgu'' Radka Kotarskiego znajdziemy mało znane i dość nietypowe, ale skuteczne sposoby uczenia się. Autor udziela cennych rad i pokazuje, jakie błędy najczęściej popełniamy,  przyswajając wiedzę. Lektura zawiera też wiele ciekawostek na różne tematy.
          Uważam, że ta książka  nie tylko może pomóc w nauce, ale i zachęcić do czytania, bo jest napisana łatwym i zrozumiałym językiem. Autor potrafi zaskoczyć zabawnymi anegdotami i pomóc w rozwijaniu kreatywnego myślenia. Próbuje też odpowiedzieć na pytanie: ,,Po co się uczyć? ''. Książka kierowana jest do dzieci, młodzieży i osób dorosłych.
          Lektura zrobiła na  mnie bardzo dobre wrażenie. Myślę, że pomaga zrozumieć, jak można „włamać się” do mózgu. Mam nadzieję, że nauczy Was ona, jak przebrnąć przez trudy szkolnej nauki. Więc jeśli szukacie idealnej książki na leniwe popołudnia, to dobrze trafiliście, czeka Was fantastyczna przygoda. Lektura emanuje optymizmem i radością.

   Dominika z klasy 7 B


        Książka Radosława Kotarskiego pt. "Włam się do mózgu" zainteresowała mnie, ponieważ zawiera wiele ciekawostek na temat  mózgu i metod uczenia się. Stanowisko autora jest intrygujące. Dowiedziałem się, jak się efektywnie uczyć.
         Książka została napisana i zilustrowana w ciekawy według mnie sposób. Bardzo się mi spodobała i zachęcam do przeczytania jej.

   Bartosz z klasy 7 B

    

   KONTAKT

   Szkoła Podstawowa Nr 6

   06-400 Ciechanów

   ul. 17 Stycznia 17

   tel. 23 672 46 71

   ul. Wiklinowa 4

   tel. 23 673 63 90

   e-mail: sekretariat@sp6ciechanow.eu

   ------------------------------------------------


   ------------------------------------------------   LICZNIK ODWIEDZIN

   mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
   mod_vvisit_counterDzisiaj109
   mod_vvisit_counterWczoraj5063
   mod_vvisit_counterW tym tygodniu109
   mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu21330
   mod_vvisit_counterW tym miesiącu21439
   mod_vvisit_counterOstatni miesiąc103776
   mod_vvisit_counterWszystkie8003707

   Zaloguj się: logowanie

   Szkoła Podstawowa Nr 6 w Ciechanowie - Copyright © 2010-2012 Wszystkie prawa zastrzeżone, powered by Ciechanow24
   WebAdmin: gh44@wp.pl