"ZNOWU RAZEM" - ZAJĘCIA REINTEGRACYJNE W KLASIE 2B

W dniach 9 i 11 czerwca klasa 2b uczestniczyła w zajęciach reintegracyjnych, mających na celu wzmocnienie poczucia wspólnoty zespołu klasowego po długiej przerwie związanej z pandemią oraz kształtowanie w dzieciach poczucia bezpieczeństwa i zaufania. Scenariusz zajęć został opracowany przez zespół specjalistów PPP w Ciechanowie, placówki która zawsze wspiera szkoły w trudnych sytuacjach wychowawczych i edukacyjnych.
        Dzieci poprzez gry i zabawy terapeutyczne mogły na nowo doświadczyć, jak ważne jest poczucie bycia częścią grupy, która ma ogromny wpływ na kształtowanie poczucia własnej wartości i  rozwijanie umiejętności społecznych. Opowiadały o emocjach, które im towarzyszyły przed i po powrocie do szkoły, uczestniczyły w zabawie "Tratwa ratunkowa", opisywały swoje obawy i radości szkolne, a na koniec wspólnie stworzyły obraz klasy.
        Zajęcia pokazały, że największą radość przynosi dzieciom bycie z innymi rówieśnikami i wspólnie spędzany w szkole czas, a wychowawca jest dla nich osobą, do której mogą zawsze się zwrócić, gdy jest im smutno lub źle. DOBRZE, ŻE ZNÓW JESTEŚMY RAZEM!

Aleksandra Garstka

mod_vvisit_counterW tym miesiącu20342