UZYSKALIŚMY CERTYFIKAT

W dniu 17 czerwca 2021r. uczniowie klasy I b zrealizowali ostatnią lekcję projektową „Mali matematycy. Gdzie kryje się matematyka?” Temat zajęć brzmiał: „Gdzie jest prawo, a gdzie lewo?”
       Tym razem pierwszoklasiści poszukiwali sposobów na odróżnienie strony prawej od lewej. Bawili się i wykonywali ćwiczenia na orientację w schemacie własnego ciała, rysowali rysunki na kartce, wprowadzali kierunki od siebie i od innych osób. Najtrudniejszym zadaniem było wykonanie zadania: orientacja na kartce papieru, gdzie uczniowie musieli narysować kolejne linie zgodne z poleceniami wydawanymi przez nauczyciela. Mimo emocji i kilku nieudanych prób ostatecznie wszyscy uczniowie poradzili sobie z tym zadaniem.
       To była ostatnia lekcja tego projektu. Klasa I b uzyskała certyfikat potwierdzający jego zakończenie. Ciekawe, czy za chwilę drugoklasiści podejmą kolejne wyzwanie?

Tekst i zdjęcia: Izabela Dobrzyniecka

mod_vvisit_counterW tym miesiącu20343