A W KRAKOWIE…. WYCIECZKA Z CIECHANOWA

17 i 18.06.2021r. uczniowie  z kl. VIIIb, VIIb, VIIa i VIc uczestniczyli w wycieczce do Małopolski.  Pierwszego dnia zwiedzali Kopalnię Soli „Bochnia”. Wyjątkową i unikatową atrakcją  bocheńskiej kopalni jest podziemna ekspozycja multimedialna, która pozwala na promowanie kopalni oraz historii powszechnej w niepraktykowany dotąd sposób. Wycieczka po kopalni miała  charakter podróży w czasie rozpoczynającej się w czasach Bolesława Wstydliwego i księżnej Kingi. Podziemna przeprawa łodzią – to jedna z największych atrakcji bocheńskiej kopalni. Jest to prawdopodobnie jedyna na świecie przeprawa łodzią przez zalaną solanką komorę. W towarzystwie dwóch flisaków,  barwnie opowiadających o tajemniczych zakamarkach bocheńskiej kopalni, uczniowie  pokonali  odległość 120 m w zalanej solanką komorze. Drugiego dnia uczestnicy wycieczki przeszli   Drogą Królewską, na której zobaczyli m. in. bazylikę św. Floriana, plac Jana Matejki, Barbakan i mury obronne, Rynek Główny, kościół Mariacki, ulicę Grodzką, ulicę Kanoniczą, Wawel z Katedrą i słynną Smoczą Jamę. Młodzi turyści byli też w parku trampolin, który  gwarantował niezwykłą zabawę. Wiek nie miał  znaczenia, tu wszyscy znaleźli  coś dla siebie i w atrakcyjny sposób  spożytkowali swoje niemałe pokłady energii.

Tekst-  Anna Naworska
Zdjęcia- Monika Lazarska, Renata Pęczkowska-Ropelewska