Szkoła Podstawowa nr 6 w Ciechanowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

       Europejski Dzień Języków został ogłoszony przez Radę Europy, z inicjatywy Unii Europejskiej, w 2001 roku podczas obchodów Europejskiego Roku Języków i ma za zadanie zwrócić uwagę na to jak ważna jest nauka języków obcych, nie tylko w szkole, ale i przez całe życie. Różnorodność językowa, wielojęzyczność i nauka języków obcych przez całe życie: to najważniejsze przesłanie w Europie każdego 26 września.
       Europejski Dzień Języków miał miejsce również w naszej szkole. Uczniowie klas VII i VIII zaangażowali się w ciekawe działania: przygotowali plakaty o krajach niemieckojęzycznych, przeprowadzili quizy o krajach anglojęzycznych i niemieckojęzycznych dla młodszych klas, przedstawili prezentację na temat kultury japońskiej. Ponadto wykonali dekoracje w klasach i na korytarzach szkoły. Uczniowie klas III-VIII mieli okazję uczyć się języków obcych, opanowując podstawowe zwroty w wybranym europejskim języku, korzystając z aplikacji w telefonach. Uczniowie klas VIII, przygotowali również słodkie nagrody dla młodszych kolegów i koleżanek.
       Nauka języków obcych to bardzo ważny element naszego życia. Świadomość bycia Szkołą Partnerską, która bierze udział w projekcie Erasmus+, powinna dawać uczniom naszej szkoły ogromną motywację i skłaniać do refleksji nad tym, dlaczego warto uczyć się języków obcych?

Ewa Gulczyńska

 

KONTAKT

Szkoła Podstawowa Nr 6

06-400 Ciechanów

ul. 17 Stycznia 17

tel. 23 672 46 71

ul. Wiklinowa 4

tel. 23 673 63 90

e-mail: sekretariat@sp6ciechanow.eu

------------------------------------------------


------------------------------------------------LICZNIK ODWIEDZIN

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1691
mod_vvisit_counterWczoraj1184
mod_vvisit_counterW tym tygodniu12718
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu12243
mod_vvisit_counterW tym miesiącu71736
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc105274
mod_vvisit_counterWszystkie7300381

Zaloguj się: logowanie

Szkoła Podstawowa Nr 6 w Ciechanowie - Copyright © 2010-2012 Wszystkie prawa zastrzeżone, powered by Ciechanow24
WebAdmin: gh44@wp.pl