EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

Europejski Dzień Języków został ogłoszony przez Radę Europy, z inicjatywy Unii Europejskiej, w 2001 roku podczas obchodów Europejskiego Roku Języków i ma za zadanie zwrócić uwagę na to jak ważna jest nauka języków obcych, nie tylko w szkole, ale i przez całe życie. Różnorodność językowa, wielojęzyczność i nauka języków obcych przez całe życie: to najważniejsze przesłanie w Europie każdego 26 września.
       Europejski Dzień Języków miał miejsce również w naszej szkole. Uczniowie klas VII i VIII zaangażowali się w ciekawe działania: przygotowali plakaty o krajach niemieckojęzycznych, przeprowadzili quizy o krajach anglojęzycznych i niemieckojęzycznych dla młodszych klas, przedstawili prezentację na temat kultury japońskiej. Ponadto wykonali dekoracje w klasach i na korytarzach szkoły. Uczniowie klas III-VIII mieli okazję uczyć się języków obcych, opanowując podstawowe zwroty w wybranym europejskim języku, korzystając z aplikacji w telefonach. Uczniowie klas VIII, przygotowali również słodkie nagrody dla młodszych kolegów i koleżanek.
       Nauka języków obcych to bardzo ważny element naszego życia. Świadomość bycia Szkołą Partnerską, która bierze udział w projekcie Erasmus+, powinna dawać uczniom naszej szkoły ogromną motywację i skłaniać do refleksji nad tym, dlaczego warto uczyć się języków obcych?

Ewa Gulczyńska