OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Z okazji przypadającego 29 września Dnia Głośnego Czytania w naszej szkole został przeprowadzony projekt „SP6 w krainie baśni, mitów i legend”. Uczniowie wraz z nauczycielami uczestniczyli w spotkaniach zorganizowanych przez bibliotekę szkolną, podczas których głośno czytano wybrane fragmenty baśni, legend i mitów. W role lektorów wcielili się Pani dyrektor, polonistki, nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej i przede wszystkim uczniowie. Dodatkowym akcentem była wizyta Herolda (uosabiającego współczesnego człowieka sukcesu), który wszem i wobec ogłaszał, jakie pożytki płyną z głośnego czytania.
       Podczas spotkań przedstawiciele klas losowali hasła popularyzujące czytanie. Zadaniem każdej klasy jest zobrazowanie treści sentencji w postaci plakatu. Z niecierpliwością czekamy na prace, które zostaną zaprezentowane na wystawie.