SPOTKANIE Z POETKĄ

8 października 2021r. odbyło się w budynku przy ul. Wiklinowej spotkanie z panią Alicją Patey – Grabowską ,  poetką, autorką sztuk scenicznych, krytykiem literackim i pisarką utworów dla dzieci.  W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy 2a i 3b. Spotkania literackie w szkołach  stanowiły jeden z punktów obszernego programu XXVI Ciechanowskiej Jesieni Poezji  zorganizowanej w naszym mieście przez Związek Literatów na Mazowszu.  Spotkanie z poetką w naszej szkole było bardzo udane.  Pani Alicja Patey – Grabowska jest osobą niezwykle interesującą mającą doświadczenie w pracy z dziećmi. Podczas spotkania z uczniami mówiła o swojej obszernej twórczości, recytowała własne  wiersze, ale również poprowadziła ciekawy warsztat na temat budowy wierszy oraz środków artystycznych których się używa pisząc poezję. Nasi uczniowie nauczyli się trudnego słowa personifikacja oraz zdobyli umiejętność rozpoznawania personifikacji w wierszu.  Prelegentka zachęcała dzieci nie tylko do czytania poezji  ale także do podejmowania prób jej pisania.  Na pamiątkę spotkania otrzymaliśmy tomik wierszy autorki zatytułowany „Zwierzątkowo” ze specjalną dedykacją.

Iwona Rogińska