Prosimy o potwierdzenie decyzji zapisu dziecka do klasy pierwszej / oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 6 im. Tadeusza Kościuszki w Ciechanowie, na zamieszczonym druku i przesłanie go drogą elektroniczną na adres administracja@sp6ciechanow.eu, ewentualnie złożenie w wersji papierowej w budynku przy ul. Wiklinowej 4 lub ul. 17 Stycznia 17 w dniach od 8 do 15 kwietnia 2021 roku. Brak potwierdzenia będzie skutkował nieprzyjęciem.

Co robi pierwszoklasista w świetlicy szkolnej?

Świetlica szkolna to ulubione miejsce naszych pierwszaków. Tam odpoczywają, bawią się, odrabiają lekcje i czekają na swoich rodziców.  Do ulubionych zajęć dzieci należą:
    •  zajęcia plastyczne - w trakcie których malują, rysują, wyklejają, kolorują, składają i wycinają z papieru;
    •  zajęcia czytelnicze – słuchają czytanych przez nauczycieli i starszych kolegów opowiadań, baśni, bajek, komiksów;
    •  zabawy konstrukcyjne – podczas których budują z klocków, układają puzzle;
    •  zabawy w kącikach tematycznych: sklep, kuchnia, garaż z samochodami - to czas na swobodne zabawy i uczenie się współpracy z rówieśnikami;
    •  gry komputerowe - czas korzystania z gier jest ograniczony - to tylko 15 minut jednorazowo.
    Przebywając w świetlicy szkolnej dzieci mają możliwość zjedzenia drugiego śniadania lub za dodatkową opłatą obiadu.

W bibliotece szkolnej.

Dzieci z klas pierwszych są zapisane do biblioteki od pierwszego dnia pobytu w szkole i mają możliwość korzystania ze zbiorów bibliotecznych. W bibliotece przeglądają i czytają fragmenty książek. Samodzielnie wypożyczają do domu. Czasami o wyborze książeczki decydują ilustracje, zainteresowania, znani bohaterowie.

W szkolnej klasie.

Podczas zajęć z edukacji plastycznej zamieniliśmy salę lekcyjną w pracownię malarską, wyposażoną w sztalugi. Pracowaliśmy w grupach. Wybieraliśmy kolory podstawowe lub łączyliśmy je dowolnie, tworząc barwy pochodne. A oto "nasze dzieła".

„Śniadanie daje moc”

W szkole codziennie jemy śniadanie, a czasami samodzielnie przygotowujemy coś pysznego.

Poznajemy świat poza klasą szkolną.

Eksperymentujemy

Pierwszaki najchętniej uczą się przez działanie. Zdobywają wiedzę przyrodniczą wykonując samodzielnie doświadczenia.

Bawimy się w teatr.

Pierwszaki bardzo lubią uczestniczyć w zabawie teatralnej. Chętnie wcielają się w postaci bajkowe, uczą się swoich ról na pamięć, posługują się rekwizytami. Wiele satysfakcji czerpią z tego, że mogą zaprezentować się przed kolegami i rodzicami.

Co robi pierwszoklasista w świetlicy szkolnej ?

Świetlica szkolna to ulubione miejsce naszych pierwszaków. Tam odpoczywają, bawią się odrabiają lekcje i czekają na swoich rodziców. Do ulubionych zajęć dzieci należą:

zajęcia plastyczne - w trakcie których malują, rysują, wyklejają, kolorują, składają i wycinają papieru.

zajęcia czytelnicze – codziennie słuchają czytanych przez nauczycieli i starszych kolegów opowiadań, baśni, bajek, komiksów.

zabawy konstrukcyjne – podczas których budują z klocków, układają puzzle.

zabawy w kącikach tematycznych: sklep, kuchnia, garaż z samochodami, to czas na swobodne zabawy i uczenie się współpracy z rówieśnikami

gry komputerowe - czas korzystania z gier podlega reglamentacji - to tylko15 minut jednorazowo.

Zdjęcia ze świetlicy

W bibliotece szkolnej

Dzieci z klas pierwszych są zapisane do szkolnej biblioteki od pierwszego dnia pobytu w szkole i mają możliwość korzystania ze zbiorów bibliotecznych. W bibliotece dzieci przeglądają książki, czytają fragmenty i samodzielnie wypożyczają do domu jak wytrawni czytelnicy. Czasami o wyborze książeczki decydują ilustracje, zainteresowania np.: dinozaurami.

Zdjęcia z biblioteki

W szkolnej klasie

Podczas zajęć z edukacji plastycznej zamieniliśmy salę lekcyjną w pracownię malarską, wyposażoną w sztalugi. Pracowaliśmy w grupach. Wybieraliśmy kolory podstawowe lub łączyliśmy je dowolnie, tworząc barwy pochodne. A oto " nasze dzieła".

Zdjęcia z malowania

„Śniadanie daje moc”

Zdjęcia z rekordu

Poznajemy świat poza klasą szkolną