• JESIENNE DRZEWO

     • W dniu 27 września 2022 roku uczennica klasy III b – Pola Szostak poprowadziła dla swoich kolegów i koleżanek z klasy lekcję „Jesienne drzewo”. Uczniowie pod jej kierunkiem wykonali piękne prace plastyczno – techniczne o tematyce jesiennej, które obecnie zdobią okna sali lekcyjnej. Pola zdobyła cenne doświadczenie. Wie, że bycie nauczycielem, to nie jest  łatwa praca. Uczennica wykazała się inicjatywą przeprowadzenia zajęć, przygotowała niezbędne materiały, pomagała tym, którym było trudno wykonać pracę. Prowadzenie lekcji, to tylko jeden z elementów, w którym uczniowie tej klasy realizują priorytety szkoły. Aktywność, Współpraca, Ekologia!

     • „CZYTAJMY I UCZMY SIĘ, CHCIEJMY TYLKO, A BĘDZIEMY WOLNYMI.” TADEUSZ KOŚCIUSZKO

     • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania jest obchodzony 29 września. W naszej szkole, jak co roku, pamiętaliśmy o tym święcie. W jego organizację zaangażowali się wszyscy- uczniowie i nauczyciele.        Uczniom z klas I - II głośno czytali starsi koledzy z klasy 6 A. Uczniowie z klas III - VIII czytali sobie nawzajem - reprezentacja danej klasy szła z wizytą do klasy równoległej. Samorządy klas i reprezentacje miały okazję wykazać się samodzielnością i inicjatywą. Treść czytanych tekstów udowadniała, że książki pomagają zrozumieć siebie i świat.        Umiejętność pięknego głośnego czytania warto kształcić na co dzień, nie tylko od święta, gdyż jest ona bardzo korzystna dla rozwoju intelektualnego oraz emocjonalnego, a poza tym stanowi  źródło przyjemności i satysfakcji.

     • UDZIAŁ W XX RAJDZIE ROWEROWYM PTSM

     • Tradycją naszej szkoły stał się udział Szkolnego Koła  PTSM w imprezach organizowanych przez Zarząd Okręgu PTSM w Ciechanowie.       

      27.09.2022 r. 10-osobowa  drużyna pod opieką p. Macieja Zawistowskiego  i p. Anny Naworskiej w ramach obchodów Tygodnia Turystyki Młodzieży i Światowego Dnia Turysty  wzięła udział w XX RAJDZIE ROWEROWYM PTSM.  Zwiedziliśmy Muzeum Szlachty Mazowieckiej w C-wie, a także sprawdziliśmy  swoje umiejętności i wiedzę z zakresu bezpieczeństwa  w ruchu drogowym i ze znajomości trasy rajdu. Pokonywaliśmy rowerowy tor przeszkód i przeciągaliśmy linę. Dobrze bawiliśmy się także w Rodzinnym Parku Edukacji i Rozrywki w Gołotczyźnie. Trasa rajdu Ciechanów- Gołotczyzna- Ciechanów była dla nas okazją do sprawdzenia naszej kondycji fizycznej. Wszyscy dotrwaliśmy do końca. Zmęczeni,  ale zadowoleni wróciliśmy do swoich domów.

     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

     • 26 września został ogłoszony Międzynarodowym Dniem Języków Obcych. Jest to doskonała okazja, by zwrócić uwagę, jak ważna jest umiejętność porozumiewania się z ludźmi z różnych miejsc na  całym świecie. Dzięki znajomości języków mamy mnóstwo korzyści: lepszy dostęp do wiedzy, większe możliwości poznawania nowych ludzi i zawierania przyjaźni. Nawet odległe zakątki świata mogą stać się nam bliższe, a zupełnie odmienne kultury - bardziej zrozumiałe. Tak było dzisiaj u nas w szkole - zwiedzaliśmy odległe kraje, poznawaliśmy ich zwyczaje, smakowaliśmy ich potrawy. Mamy nadzieję, że to dobry sposób na zachęcanie do nauki języków.  

     • SPOTKANIE AUTORSKIE

     •  W dniu 16 września 2022 roku uczniowie klasy III b, na zaproszenie przez Miejską Bibliotekę Publiczną, uczestniczyli w spotkaniu z autorem ilustrowanych książek – panem Przemysławem Wechterowiczem.  Było bardzo ciekawie, dynamicznie i radośnie. Pan Wechterowicz niezwykle szybko nawiązał kontakt ze wszystkimi dziećmi. Miały one możliwość zadawania pytań, rozwiązywały zagadki, uczestniczyły w rozmowie. Prowadzący co chwila zaskakiwał dzieci, zmieniając głos,  przebierając się za konia lub celowo przekręcając imiona dzieci.         Na pewno taki kontakt z pisarzem i poetą zostanie dzieciom na długo w pamięci.

     • SP6 TEATRALNIE

     •  W roku Marii Konopnickiej uczniowie naszej szkoły zmierzyli się ze sztuką "Czarodziejka osobliwa" prezentującą postać i twórczość poetki. Koła teatralne i wokalne przygotowały spektakl będący adaptacją scenariusza dr Teresy Kaczorowskiej, który jeszcze przed wakacjami był dwukrotnie prezentowany szerszej publiczności - w Parku Marii Konopnickiej w Ciechanowie oraz w Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie. Po raz kolejny fragmenty przedstawienia będzie można zobaczyć już 15 września w Muzeum Szlachty Mazowieckiej podczas konferencji organizowanej przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Ciechanowskiej. A my zapraszamy do obejrzenia filmu ze spektaklu zrealizowanego podczas Wiosny Literatury w Gołotczyźnie.Życzymy miłych wrażeń!

     • POKAZY TANECZNE CREA DANCE FIT – CENTRUM TAŃCA WASILEWSKI – FELSKA

     • W dniu 9 września 2022 roku do budynku szkoły przy ulicy Wiklinowej zaprosiliśmy tancerki Centrum Tańca Wasilewski – Felska. Uczniowie zostali zapoznani z ofertą zajęć na kolejny rok szkolny. Dzięki aktywnej formie prezentacji, uczniowie mieli możliwość włączenia się w niektóre formy układów tanecznych. Taniec daje dobrą energię, a siła endorfin moc na szkolne wyzwania.

     • ZABAWY RUCHOWE W PARKU EDUKACJI I ROZRYWKI W GOŁOTCZYŹNIE

     • W dniu 13 września uczniowie klas II b i III b udali się pociągiem do Gołotczyzny, do Parku Edukacji i Rozrywki. Celem wyjazdu była integracja zespołów klasowych. Dzieci w piękny i słoneczny dzień miały okazję spędzić kilka godzin na świeżym powietrzu, w otoczeniu czarującej swym urokiem przyrody. Niektóre wspominały lato wypoczywając na hamakach lub zatapiając wzrok w utworzonym rozlewisku. Inne wolały aktywny ruch na skałce wspinaczkowej oraz w wodnym placu zabaw. Każdy znalazł dla siebie to, co najbardziej lubi. O tym świadczyły uśmiechy na twarzach i dobre humory wszystkich dzieci.

     • „ŚLUBUJĘ BYĆ DOBRYM POLAKIEM, DBAĆ O DOBRE IMIĘ SWOJEJ KLASY I SZKOŁY.

     • Będę uczyć się w szkole, jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować, kiedy urosnę.          

      Będę starać się być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom Nauczycielom.”      

      Tak ślubowali nasi Pierwszoklasiści. W rozpoczynającym się roku szkolnym, naukę w Naszej Szkole rozpocznie 477 uczniów. W klasie pierwszej 49 i 23 sześciolatków w oddziale przedszkolnym. Podczas inauguracji roku szkolnego Pani Dyrektor Agata Pawłowska podkreśliła zasadność mądrej kontynuacji priorytetów Szóstki. Aktywność uczniów, umiejętność współpracy w grupie, ekologia, to nadal bardzo istotne obszary naszych działań. Wokół postaw związanych z tymi priorytetami skupiać się będą nasze projekty i przedsięwzięcia. Odważnie wchodzimy w ten Nowy Rok Szkolny z nadzieją na możliwość spokojnej, efektywnej pracy. Wszystkiego dobrego na kolejne dni szkolne!