• PODRÓŻ DOOKOŁA ŚWIATA – CZAS START!

     • Klasa I c rozpoczęła rok szkolny 2023/2024 współpracą z PCKiSz. Co miesiąc będzie uczestniczyć w zajęciach plastyczno – muzycznych. Dzisiaj, tj. 27 września 2023 roku w ramach

      projektu „Podróż dookoła świata” zwiedzali Polskę. Pierwszoklasiści poznali stroje ludowe (zwiedzili garderobę), zatańczyli krakowiaka. Potem podczas zajęć plastycznych wykonali jesienne drzewa.

      Tekst i zdjęcia: Izabela Dobrzyniecka

     • XXI RAJD ROWEROWY PTSM

     • 26 września 2023 roku grupa uczniów z kl. VIc i VIIa wyruszyła na XXI Rajd Rowerowy PTSM do Sulerzyża. Impreza rozpoczęła się w Parku Nauki Tourus. Potem przejechaliśmy do  Komendy Powiatowej  Państwowej Straży Pożarnej  w Ciechanowie. Tam obejrzeliśmy wyposażenie  wybranych wozów strażackich oraz przypomnieliśmy  sobie podstawowe 

      zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W Sulerzyżu czekała już na nas gorąca grochówka. Po pokrzepiającym posiłku  przystąpiliśmy do konkursów: rowerowego toru przeszkód, piłki  nożnej, przeciągania liny i krzyżówki turystyczno-ekologicznej.  Wszystkim konkurencjom towarzyszyły niesamowite emocje.  Z licznymi nagrodami  bezpiecznie wróciliśmy do swoich  domów.

      Anna Naworska

     • SZÓSTKA PODCZAS „V CIECHANOWSKIEGO ŚWIĘTA BIEGANIA”

     • 17 września ponad 30 - osobowa grupa uczniów z klas 0 – 8 reprezentowała barwy Szkoły Podstawowej nr 6 w Ciechanowie podczas „V Ciechanowskiego Święta Biegania”, które odbyło się na stadionie MOSiR w Ciechanowie. Uczniowie z oddziału przedszkolnego mieli do pokonania

      dystans 100 metrów, natomiast uczniowie z klas 1 – 8 musieli zmierzyć się z dystansem 400 metrów. W każdym biegu rywalizacja była bardzo zacięta. Na szczególne wyróżnienie zasługują:

      Natalia Komorowska (kl. 2b) – 3 miejsce

      Katarzyna Ogonowska (kl. 5b) – 3 miejsce

      Julia Rybak (kl. 8a) – 3 miejsce

      Michał Łuczak (kl. 8a) – 3 miejsce

               Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

       

     • OGÓLNOPOLSKA AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA

     • W poniedziałek, 18 września, uczniowie naszej szkoły, wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata. Była to okazja do wykazania się odpowiedzialnością za środowisko i dbałością o czystość swojego miasta.

      Akcja Sprzątanie Świata jest organizowana co roku przez Fundację Nasza Ziemia i ma na celu promowanie ekologicznego stylu życia i zachęcanie do segregacji odpadów.

      Kościuszkowcy postanowili włączyć się w tę inicjatywę i pokazać, że są zielonymi mieszkańcami swojego miasta. W akcji wzięło udział blisko 500 osób z klas 0-8, a także nauczyciele i rodzice. Uczniowie każdej z klas zostali wyposażeni w rękawice, worki na śmieci.

      Dzieci i młodzież podzieleni zostali na dwie grupy. Młodsza grupa (klasy 0-2) udała się do Parku Marii Konopnickiej, a starsza (klasy 3-8) do Parku Jarosława Dąbrowskiego. Tam rozpoczęli sprzątanie terenu z papierków, butelek, puszek i innych odpadów.

      Po zakończeniu sprzątania wszyscy wrócili do szkoły z poczuciem radości ze współpracy dla dobra nas wszystkich. Uczniowie byli bardzo dumni ze swojej pracy i zadowoleni z osiągniętych efektów.

      Akcja Sprzątanie Świata była nie tylko sposobem na spędzenie czasu na świeżym powietrzu, ale także okazją do nauki o ekologii i znaczeniu dbania o naszą planetę.

      Kościuszkowcy pokazali, że są świadomymi i aktywnymi obywatelami, którzy potrafią zadbać o swoje otoczenie i współpracować ze sobą dla wspólnego dobra. Akcja Sprzątanie Świata była dla nich niezapomnianym przeżyciem i inspiracją do dalszych działań na rzecz ochrony środowiska.

      Piotr Kocięcki

     • KREATYWNE WARSZTATY Z OKAZJI DNIA KROPKI

     • Kościuszkowcy z klasy 6b mieli okazję uczestniczyć w kreatywnych warsztatach z okazji Dnia Kropki. Warsztaty odbyły się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Zygmunta Krasińskiego w Ciechanowie, które zaprosiło młodszych kolegów i koleżanki do wspólnej zabawy i nauki.

      Warsztaty były częścią projektu #RelacjaIntegracja, który ma na celu nawiązywanie i rozwijanie relacji między uczniami różnych szkół. Młodzież z klasy 6b miała okazję poznać nauczycieli i uczniów z #Krasiniak, a także zwiedzić szkolne pracownie i sale lekcyjne.

      Podczas warsztatów ”bawili się z kropką”, czyli symbolem kreatywności i wyobraźni, pod kierunkiem Pani Marzeny Nowickiej. Tworzyli własne kropkowe dzieła sztuki, inspirowane książką Petera H. Reynoldsa “The Dot”.

      Po zakończeniu warsztatów wszyscy spotkali się na wspólnym poczęstunku, gdzie mogli podzielić się swoimi wrażeniami i doświadczeniami. Była to świetna okazja do integracji i nawiązania nowych znajomości. Uczniowie klasy 6b byli bardzo zadowoleni z udziału w warsztatach i podziękowali gospodarzom za zaproszenie i miłą atmosferę. #Krasiniak i #SPnaSzóstkę pokazali, że razem można się świetnie bawić i uczyć!

      Piotr Kocięcki

     • ZAJĘCIA MATEMATYCZNE Z WYKORZYSTANIEM KLOCKÓW NUMICON

     • W klasie 1b odbyły się zajęcia matematyczne z wykorzystaniem klocków Numicon, które pozwalają na szybkie opanowanie techniki liczenia, a w przyszłości pozwolą na swobodne rozwiązywanie zadań z treścią o różnym stopniu trudności. Rozpoczynamy przygodę z  Numiconem.

     • „KIEROWCO! NIE POLUJEMY NA ZEBRACH”

     • „Kierowco! Nie polujemy na zebrach” to hasło kampanii mającej na celu zwrócenie uwagi kierującym, aby zachowywali szczególną ostrożność w pobliżu przejść dla pieszych. Dnia 12.09.2023r. uczniowie klasy I i II oraz oddziału przedszkolnego wzięli udział w akcji policji przy przejściu dla pieszych przed budynkiem naszej szkoły.

      Akcję z uczniami przeprowadzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie. Dzieci apelowały do kierowców o bezpieczną jazdę samochodem i zachowanie szczególnej ostrożności w pobliżu przejść dla pieszych. Mamy nadzieję, że takie kampanie wpłyną na świadomość kierowców i przyczynią się do  bezpieczniejszej jazdy samochodami na naszych drogach!

      Anna Kocięcka

     • INAUGURACJA NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2023/2024 W CIECHANOWSKIEJ SZÓSTCE

     • Inauguracja nowego roku szkolnego 2023/2024 w Ciechanowskiej Szóstce stała się faktem! Podczas uroczystości powitaliśmy po wakacyjnych podróżach, naszych Uczniów i Rodziców. Przyjęliśmy w szeregi kolejne pokolenie Kościuszkowców, które pasował na Pierwszoklasistów Prezydent Miasta Ciechanów, Pan Krzysztof Kosiński. Przypomnieliśmy szkolne priorytety: Aktywność, Współpraca w

      grupie, Ekologia. Wybrzmiał hymn szkoły, odśpiewany wspólnie z chórem szkolnym pod kierownictwem Pani Emilii Olszewskiej. Było radośnie i rodzinnie. Życzymy wszystkim w nowym roku szkolnym, energii i zapału do podejmowania nowych wyzwań. Zatem, jak wyśpiewała nasza uczennica świat za uszy dziś złap!

     • FINAŁ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

     • "​​​​Marzenia są w nas, nie trzeba nic tylko chcieć!” Uczniowie Szóstki już to wiedzą i realizują złotą triadę Szóstki: (A)Aktywność, (W)Współpraca, (E)Ekologia.

      Finał roku szkolnego 2022/2023 w Ciechanowskiej Szóstce odsłonił prawdziwe perły szkolnego AWE.

      Najaktywniejszymi Uczniami w mijającym roku szkolnym zostali: Łukasz Rogalski z klasy VIII b, Jakub Mieszkowski oraz Szymon Majewski z klasy V c, Michał Szmigielski z klasy III b, wyróżnienie Maria Gorgolewska z klasy I a. Uczniowie otrzymali nagrody w postaci drukarki, tabletów oraz roweru.

      Prymusem szkoły został Adam Czapski z klasy VI a. 

      Ceniąc współpracę z Rodzicami, corocznie przyznajemy „Tytuł z Dystansem”, który podkreśla unikalny wkład Rodziców w rozwój Społeczności Szóstki. W tym roku przyznano łącznie aż 31 tytułów!

      W Ciechanowskiej Szóstce Uczniowie mają ważny głos i kolejny raz postanowili nagrodzić Nauczyciela Roku. Tytuł ten przypadł p. Piotrowi Kocięckiemu, który dzieli się z młodzieżą wiedzą na temat matematyki i fizyki w sposób tak przystępny, że aż niemożliwy. 

      Prezydent przyznał nagrody dla uczniów wyróżniających się, a w tym roku byli to uczniowie klasy VIII b: Łukasz Rogalski - nagroda I stopnia, Patrycja Wodzyńska oraz Antoni Kirzyc - nagroda II stopnia.

      Rok szkolny 2022/2023 był w Szóstce rokiem pomysłowości, radości, wyzwań oraz wzruszeń.

      Życzymy bezpiecznych i aktywnych wakacji pełnych pięknych wspomnień!

      Dyrekcja i Rada Pedagogiczna Ciechanowskiej Szóstki

     • PROJEKT „PIERWSZE KROKI W CYBERŚWIECIE”

     • W dniu 16 czerwca 2023 roku klasa III b w godzinach popołudniowych grą terenową zakończyła realizowany projekt. Zadania wieńczące tę aktywność były ukryte na zielonym patio szkoły. Był ruch, kalambury, gra edukacyjna, działalność plastyczna i wiele innych. Każda grupa musiała zebrać sześć tropów, które po wykonaniu każdego zadania ułożyły hasło: „Rozważni i odważni na tropach kolejnych odkryć w Cyberświecie!”.

      Potem pieczone kiełbaski, przekąski, owoce i wiele innych rarytasów przygotowanych przez rodziców posiliły zgłodniałych. Zwieńczeniem spotkania integracyjnego był wspaniały tort.

      Tekst i zdjęcia: Izabela Dobrzyniecka

     • RAJD ROWEROWY DO OPINOGÓRY

     • 13 czerwca 2023 roku trzynastu śmiałków z klasy III b mimo niepewnej pogody wyruszyło na rajd rowerowy do Opinogóry. W asyście czterech nauczycieli i pięciorga rodziców bez problemów dotarli do celu podróży. Na miejscu, po obejrzeniu ptaków w Zwierzyńcu i pokrzepiającym posiłku (grillowane kiełbaski) cudownie spędzili czas na placu zabaw.

      Bawiły się nie tylko dzieci, ale również nauczycielki. Aktywność, współpraca i ekologia – priorytetowe hasła naszej szkoły – pięknie wkomponowały się w tę wycieczkę.

      Tekst: Izabela Dobrzyniecka

      Zdjęcia: Dominika Przęzak, Izabela Dobrzyniecka

     • JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM

     • Klasa III b na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ciechanowie wzięła w dniu 7 czerwca 2023 roku udział w V ogólnopolskiej edycji akcji ph. „Jak nie czytam, jak czytam”. Ten projekt ma na celu popularyzowanie czytelnictwa.

      Dzieci przez 20 minut czytały swoją ulubioną książkę w ciszy, a potem rozwiązywały czytelnicze kalambury i zagadki. Nie zabrakło również słodkiej przekąski, a na ochłodę cytrynowej wody.

      Tekst: Izabela Dobrzyniecka

      Zdjęcia: Izabela Dobrzyniecka, Dorota Skonieczna

     • WYPRAWA NA MAZURY

     • W dniu 2 czerwca 2023 roku uczniowie klas II b i III b wyruszyli w podróż do Olsztyna i Olsztynka. W Olsztynie odwiedzili planetarium i papugarnię. W planetarium dzieci obejrzały film „Łucja, zagadka spadających gwiazd” – projekcja dotyczyła meteorytów, spadających gwiazd i świetlistych kamieni”. Papugarnia to chyba gwóźdź programu wycieczki.

      Tutaj dzieci mogły karmić kolorowe ptaki ich ulubionym przysmakiem. Ogromne wrażenie wywoływały duże papugi ary, które lądowały na ramiona, ręce i głowy wszystkich bez wyjątku osób. Piękny pokaz tworzenia szklanych figurek był ostatnim punktem programu wycieczki. Wszyscy byli nią zachwyceni.

      Tekst: Izabela Dobrzyniecka

      Zdjęcia: Izabela Dobrzyniecka, Dorota Skonieczna

     • GRA TERENOWA Z OKAZJI DNIA DZIECKA

     • W dniu 1 czerwca 2023 r. z okazji Dnia Dziecka Kościuszkowcy z klas 4-8 brali udział w grze terenowej z wykorzystaniem aplikacji Actionbound. Polegała ona na odwiedzaniu ważnych dla historii miasta punktów i wykonywaniu zadań związanych z nimi. Na koniec czekała na wszystkich pyszna niespodzianka - lody ufundowane przez Radę Rodziców.

      Gra terenowa była doskonałą okazją do poznania ciekawostek i legend związanych z Ciechanowem oraz do sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Uczniowie mogli także podziwiać zabytki i atrakcje turystyczne miasta oraz integrować się ze sobą. Gra cieszyła się dużym zainteresowaniem i pozytywnymi opiniami uczestników i opiekunów. Była to niezapomniana przygoda dla wszystkich, którzy wzięli w niej udział.

     • ŚWIAT NIEZWYKŁYCH PRZYGÓD

     • W ramach innowacji pedagogicznej w Szóstkowej Zerówce pani Iwona Rogińska wprowadziła dzieci w świat niezwykłych przygód tytułowego bohatera książki pt: "Słomka". Ilustracje do książeczki wykonała pani Katarzyna Zielińska, która urodziła się i mieszkała w Ciechanowie.

      Książka jest jedną z trzech zakupionych do szkolnej biblioteki, w których znalazły się ilustracje ciechanowianki.

     • LITERACKI SUKCES KORNELII

     • Uczennica klasy VII, Kornelia Bieńkowska zdobyła I miejsce w kategorii literackiej VII powiatowej edycji konkursu "Wydajemy własną książkę". Dyplom i nagrodę Kornelia odebrała z rąk organizatorek konkursu podczas jednej ze szkolnych uroczystości. 

      Praca Kornelii została doceniona i przekazana do eliminacji wojewódzkich. Trzymamy kciuki z kolejny sukces!

     • MISTRZOWIE PIĘKNEGO GŁOŚNEGO CZYTANIA

     • Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania "Słoneczne słowa" był skierowany do uczniów z klas IV-VI ciechanowskich szkół podstawowych. Uczestnicy prezentowali wybrane przez siebie teksty - odnoszące się do hasła konkursu.

       Ich wystąpienia oceniało jury w składzie:

      Alicja Wodzyńska – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ciechanowie

      · Edyta Bojkowska – Kolak – z Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie

      · Adriana Karwowska z Biblioteki Pedagogicznej w Ciechanowie

      · Alicja Smolińska z Powiatowej Biblioteki Publicznej w Ciechanowie

      · Szymon Ostromecki z Ciechanowskiego Ośrodka Edukacji Kulturalnej „Studio”.

      Jurorzy przyznawali punkty za:

      - technikę czytania: płynność, poprawność artykulacji głosek, dykcję, tempo czytania,

      - środki artystycznego wyrazu: pauzowanie, tempo jako środek ekspresji, modulację głosu i jego natężenie, akcent zdaniowy (logiczny), mimikę, ewentualny gest, tzw. intuicję artystyczną, kontakt z odbiorcą, radzenie sobie z tremą.

       Suma zdobytych punktów wyłoniła zwycięzców konkursu:

      · Veronika Volos- Arcymistrzyni Pięknego Czytania

      · Karolina Giczewska- Mistrzyni Pięknego Czytania

      · Zofia Osiecka, Karol Kochański – Wicemistrzowie Pięknego Czytania

      · Hubert Rybicki – Mistrz Interpretacji.

      Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom wysokiego poziomu zaprezentowanych umiejętności. Czytajmy głośno! Dużo i często!

       

      Bogumiła Blantenberg, Renata Pęczkowska-Ropelewska

       

     • CIECHANÓW W UNII EUROPEJSKIEJ

     • 12 maja 2023 roku uczniowie klasy III b udali się z wizytą do Miejskiej Biblioteki Publicznej na warsztaty ph. „Ciechanów w Unii Europejskiej”. 

      Ten niezwykle ciekawy temat poruszyła p. Agnieszka Jakubiak. Przybliżyła dzieciom informacje co to jest Unia Europejska, jakie stawia sobie cele i wartości, jakie kraje do niej należą. Uczniowie dzięki tworzonemu przez siebie lapbookowi dowiedziały się, jakie inwestycje zostały wykonane w Ciechanowie dzięki środkom Unii Europejskiej.

      Na koniec każdy z uczniów dostał upominek, a klasa puzzle.

      Bardzo dziękujemy p. Alicji Wodzyńskiej – dyrektorowi biblioteki i p. Agnieszce Jakubiak za zaproszenie i współpracę.

      Tekst: Izabela Dobrzyniecka

      Zdjęcia: Dorota Skonieczna, Izabela Dobrzyniecka

       

     • Z WIZYTĄ W WARSZAWSKIM ZOO

     • Słonie, żyrafy, żubry, małpy i lwy – to jedne z wielu oglądanych zwierząt przez uczniów klasy III b w dniu 11 maja 2023 roku. Dzieci wybrały się do stolicy koleją w piękny, słoneczny dzień.

      Spacer po warszawskim ZOO sprawił dzieciom i nauczycielkom dużą przyjemność. Warto łączyć edukację z przyjemnością i na dodatek z ruchem na świeżym powietrzu.

      Tekst i zdjęcia: Izabela Dobrzyniecka

     • UCZNIOWIE CIECHANOWSKIEJ SZÓSTKI NA PODIUM W PUŁTUSKU

     • W dniu 9 maja na Pułtuskim Rynku odbyły się jubileuszowe XX Międzynarodowe Biegi Przełajowe Ireny Szewińskiej. Oficjalnego otwarcia Biegów dokonał m.in. mąż Patronki pan Ireneusz Szewiński oraz zaproszeni goście specjalni, Polscy Olimpijczycy specjalizujący się w wielobojach lekkoatletycznych pan Paweł Wiesiołek i pan Rafał Horbowicz.

      Do udziału w zawodach przystąpiło ponad 1000 zawodników z Polski, Białorusi, Kazachstanu, Litwy, Ukrainy, Turcji i Węgier. Sportowcy biegali na różnych dystansach w zależności od kategorii wiekowej: 700 metrów, 900 metrów, 1100 metrów a najstarsi na 1500metrów. Naszą szkołę reprezentowało 40 uczniów, dwoje z nich stanęło na podium:

      1 miejsce – Katarzyna Ogonowska (kl.4b)

      3 miejsce – Adam Milewski (kl.8b)

      Jest to wielki sukces naszych uczniów.

       

      Miejsca punktowane dla szkoły wywalczyli również:

      Dziewczęta rocznik 2012-2013:

      1m Katarzyna Ogonowska (kl.4b)

      20m Zuzanna Brykała (kl.4a)

      Chłopcy rocznik 2012-2013:

      5m Aleksander Mendyk (kl.3a)

      12m Błażej Kalinowski (kl.4b)

      Dziewczęta rocznik 2010-2011:

      18m Julia Rybak (kl.7a)

      20m Maja Lomperta (kl.5b)

      Chłopcy rocznik 2010-2011:

      25m Kacper Chmielowski (kl.6b)

      Dziewczęta rocznik 2008-2009:

      16m Tatiana Zaiets (kl.8b)

      Chłopcy rocznik 2008-2009:

      3m Adam Milewski (kl.8b)

      10m Łukasz Rogalski (kl.8b)

       

      Na słowa uznania zasługują wszyscy Nasi reprezentanci, którzy wzięli udział w zawodach. 

       

      tekst: O. Przewódzka

      zdjęcia: O. Przewódzka