• MISTRZOSTWA POWIATU W UNIHOKEJA CHŁOPCÓW

     • 27.10.2022 w hali  MOSIR  w Ciechanowie przy ulicy 17 Stycznia odbyły się Mistrzostwa Powiatu w unihokeja chłopców rocznik 2008-2009. Zawody rozegrane były systemem "każdy z każdym".

      Naszą szkołę reprezentowali: Jan Budżak 7a, Paweł Kimona 7a,  Michał Łuczak 7a, Dawid Roman 8a, Krzysztof Parzuchowski 8a, Bartosz Perczyński 8a, Kacper Ostrzeniewski 8b, Maciej Matusiak 8c. Po zaciętej rywalizacji ostatecznie zajęliśmy 3 miejsce.

      Maciej Zawistowski

     • KURSY PIERWSZEJ POMOCY W KLASIE 7A

     • Z inicjatywy  Europejskiej Rady Resuscytacji 16 października  jest Światowym Dniem Przywracania Czynności Serca, którego celem jest zwiększenie świadomości znaczenia ratowania życia  przez osoby postronne.

      W dniu 26 października uczniowie klasy 7a wzięli udział w  2 godzinnym   spotkaniu zorganizowanym przez EDU-RAT Kursy Pierwszej Pomocy, poświęconym tematyce ratowania życia poprzez resuscytację krążeniowo- oddechową (RKO). Podczas spotkania  prowadzonego przez mgr Andrzeja Daleckiego, certyfikowanego instruktora i pielęgniarza   Państwowego Systemu Ratownictwa Medycznego, uczniowie zdobyli wiedzę na temat fizjologii układu krążenia, objawów nagłego zatrzymania krążenia oraz sposobu przywracania czynności życiowej. Uczestnicy spotkania mieli możliwość ćwiczeń na manekinie , zostali także zapoznani z automatycznym defibrylatorem zewnętrznym i sposobie jego użycia . Przede wszystkim jednak, warsztaty uświadomiły uczniom,  że podjęcie resuscytacji  zwiększa 2-3  szanse chorego na przeżycie,  i dlaczego  tak ważna jest   umiejętność zastosowania schematu RKO.

      Opracowała: Sylwia Talarowska

     • NASZA MAŁA BIBLIOTEKA

     • W dniu 25 października 2022 roku w klasie III b zawitała pani Agnieszka Jakubiak – pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej. Kontynuowała ona realizowany w tej klasie projekt „Nasza Mała Biblioteka”.        

      Tym razem uczniowie zostali zapoznani z fragmentem książki Liliany Bardijewskiej pt. „Zielony wędrowiec”. Na jej podstawie mieli wykonać kilka zadań. Podstawą była praca w parach. Dzieci wyszukiwały różnic i podobieństw w swoim wyglądzie, tworzyły dodatkową zwrotkę „tęczowej” piosenki oraz komiks. Wykonanie zadań wywołało wiele pozytywnych emocji.       

     • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

     • W czwartek 13 października w naszej szkole odbyły się akademie z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczyste spotkanie zaczęło się od części oficjalnej, najpierw przemówienie wygłosiła pani dyrektor Agata Pawłowska. Następnie głos zabrał Przewodniczący Rady Miasta pan Krzysztof Leszczyński. Życzenia dla nauczycieli  w imieniu Rady Rodziców przekazała pani Dorota Stefańska. Ważnym momentem było uhonorowanie  nagrodami nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi. Nagrodę Prezydenta Miasta Ciechanów otrzymały p. Iwona Rogińska i p. Iwona Brulińska. Nagrodą Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 6 zostali wyróżnieni  nauczyciele: p. Ewa Gulczyńska, p. Rita Tarczyńska, p. Izabela Dobrzeniecka, p. Bogumiła Blantenberg, p. Sylwia Talarowska, p. Marta Skowrońska. Wśród pracowników administracji i obsługi nagrodę otrzymali: p. Marta Dusińska, p. Ewa Gostkowska, p. Wiesław  Szczygielski.       

      Część artystyczna została przygotowana przez Samorząd Uczniowski. Młodzież z klasy 8b i 8a zorganizowała koncert życzeń.  Zuzanna i Marcel  jako prowadzący przekazywali serdeczne życzenia, natomiast Kornel, Paweł, Maciej i Kacper  stworzyli  wzruszający  nastrój, przygotowując prezentację z fotografiami nauczycieli oraz piosenki znanych polskich i zagranicznych piosenkarzy. Na zakończenie chór szkolny uświetnił uroczystość piosenką pełną  podziękowań i życzeń, a przedstawiciele SU w myśl hasła: ANANASY OD ANANASÓW wręczyli nauczycielom aromatyczny, owocowy upominek. 

     • AUDIOBOOK - WYBRANE BALLADY I ROMANSE

     • W tym roku mija 200 lat, kiedy to w 1822 roku, w Wilnie, ukazały się Ballady i romanse Adama Mickiewicza.      

      W związku z tym jubileuszem Sejm RP ogłosił rok 2022 Rokiem Romantyzmu Polskiego.      

      Społeczność naszej szkoły uczciła tę rocznicę, nagrywając audiobook. Wybrane ballady i romanse czytali uczniowie z klas 4-8, ich rodzice oraz nauczyciele.       

      Jednocześnie włączyliśmy się też w ogólnopolską akcję Narodowe Czytanie, która przebiega pod patronatem pary prezydenckiej.

      Elżbieta Siatkowska

     • LEKCJA PRZYRODY W TERENIE

     • Piękna, słoneczna pogoda zachęca do wyjścia ze szkoły, na przykład do parku. Klasa 2b w poszukiwaniu jesieni wybrała się do parku im. Marii KonopnickiejZajęcia poprowadziła mama uczennicy Lilkipani Joanna Stopczyńska.  Jest  z wykształcenia i zamiłowania naturopatą. Posiada ogromną wiedzę na temat roślin, ich właściwości i znaczenia dla zdrowia człowieka. W czasie wizyty w parku uczniowie wsłuchiwali się w odgłosy przyrody oraz obserwowali rośliny. Najciekawsze były drzewa „ubrane” w kolorowe liście i różnorodne owoce. Mali tropiciele wiedzy  zaopatrzeni w lupy przyglądali się im bardzo wnikliwie. Spacer zakończyły zajęcia ruchowe, które wprowadziły wszystkich w dobry nastrój. Po powrocie do szkoły czekała na uczniów wspaniała niespodzianka. Pani Joanna przygotowała zdrową, aromatyczną lemoniadę z kwiatów i owoców czarnego bzu.      

      Uczniowie przynieśli z parku wiele naturalnych skarbów. Podczas pracy w grupach zostały one wykorzystane do przeliczania, segregowania w ramach edukacji matematycznej oraz tworzenia kolorowych kompozycji plastycznych.

      Tekst i zdjęcia: Joanna Zembrzuska

     • PLASTYCZNY SUKCES NASZEGO UCZNIA

     •      Z wielką przyjemnością informujemy, że Grzegorz Kujawa – uczeń klasy 4a, odniósł sukces w XLII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym dla Dzieci i Młodzieży pt. „MOJA PRZYGODA W MUZEUM”, zorganizowanym przez Muzeum Okręgowe w Toruniu. Prace plastyczne czworga uczestników, w tym Grzegorza, zostały wybrane przez jury spośród 1100 nadesłanych na ten konkurs.          

           Nagrodzone prace będzie można obejrzeć na wystawie pokonkursowej w Muzeum Okręgowym w Toruniu, w dniach 16 IX – 30XII 2022r.Gratulujemy sukcesu!

      E. Siatkowska

     • WIZYTA W MAZOWIECKIM URZĘDZIE WOJEWÓDZKIM

     •       W dniu 11 października 2022 roku uczniowie klasy III b odwiedzili Wydział Paszportów w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim.  W tym miejscu pracują mamy dwojga uczniów: Frania Kempskiego i Ani Goździewskiej.  Mama Frania oprowadziła klasę po budynku urzędu. Dzieci na początku miały możliwość wypełnienia dla siebie wniosków paszportowych, rozmowy z pracującymi tam urzędnikami. Podczas wypełniania wniosków dowiedziały się, że każdy musi zostawić tutaj odcisk swojego wskazującego palca.  Zaskoczeniem dla wszystkich była ogromna ilość wypełnionych wniosków, które zapełniały szafki w jednym z pokoi urzędu. Niespodzianką był także urzędujący w budynku nietypowy gość – kot Kacper, który jest karmiony i rozpieszczany przez wszystkich pracowników. Uczniowie mieli możliwość również zobaczenia sali, w której jest stały monitoring oraz sali konferencyjnej. Klasę III b podjęła gościną kierownik wydziału pani Anna Żebrowska. Tutaj każdy dostał słodki upominek. Na zakończenie wizyty uczniowie zostali obdarowani suwenirami. Dziękujemy za możliwość odwiedzenia urzędu i za tak życzliwe przyjęcie trzecioklasistów.

      Tekst i zdjęcia: Izabela Dobrzyniecka

     • MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁKĘ NOŻNĄ CHŁOPCÓW

     • 07.10.2022 na stadionie  MOSIR  w Ciechanowie przy ulicy 3 Maja odbyły się Mistrzostwa Powiatu w piłkę nożną chłopców rocznik 2010 i młodsi.W turnieju wzięło udział  9 drużyn: SP3 Ciechanów, SP4  Ciechanów, Społeczna Szkoła Podstawowa Z Ciechanowa, SP6 Ciechanów,   Szkoła Podstawowa z Gąsocina, z Opinogóry, z Glinojecka, Sońsk   Zawody rozegrane były w trzech  grupach. Naszą szkołę reprezentowali: Adam Czapski 6a, Michał Herman 5a, Błażej Kalinowski 4b, Olaf Kraszewski 4b, Filip Mosiej 7a, Jakub Przewódzki 6a , Kacper Rykaczewski 4b, Jakub Sokołowski 7a - Bramkarz.

     • XXVII CIECHANOWSKA JESIEŃ POEZJI

     •   "Poezja to szczery głos duszy ludzkiej"                                                                                                                                 Stefan Żeromski          

      Spotkanie poetki - pani Barbary Orłowskiej z młodzieżą Szkoły Podstawowej nr 6 w Ciechanowie odbyło się w miłej atmosferze. W ten sposób świętowano XXVII Ciechanowską Jesień Poezji. Uczniowie klasy 7a z zainteresowaniem uczestniczyli w wydarzeniu, które pozytywnie wpłynęło na ich nastrój, a może nawet zapoczątkowało nowy etap w ich życiu... Kto wie, czy za kilka lub kilkanaście lat ktoś z nich nie pojawi się w murach swojej szkoły jako poeta.

     • MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁKĘ NOŻNĄ CHŁOPCÓW

     • 05.10.2022 na stadionie  MOSIR  w Ciechanowie przy ulicy 3 Maja odbyły się Mistrzostwa Powiatu w piłkę nożną chłopców rocznik 2008-2009. Do turnieju zgłosiły się: Szkoła Podstawowa nr 3,4,6,7 z Ciechanowa, Społeczna Szkoła Podstawowa z Ciechanowa, Szkoła Podstawowa z Gąsocina, z Opinogóry, z Glinojecka  Zawody rozegrane były w dwóch grupach. Naszą szkołę reprezentowali: Jan Budżak 7a, Konrad Augustyniak 7a,  Michał Łuczak 7a, Ostapenko Roman 7a, Dawid Roman 8a, Adam Milewski 8b, Łukasz Rogalski 8b, Eryk Przybyszewski 8c. Po zaciętej rywalizacji ostatecznie zajęliśmy 4 miejsce.

     • Z TEATREM ZA PAN BRAT

     • Uczniowie z klas 6 a, 6 b, 5 a i 5 c wzięli udział w wycieczce do Warszawy. 6 października 2022 r. pogoda wyjątkowo sprzyjała podróży. Głównym punktem wyjazdu było obejrzenie spektaklu pt. „Kopciuszek” w Teatrze CAPITOL .        

      Uwspółcześniona wersja popularnej baśni bardzo spodobała się młodym odbiorcom i na pewno zachęciła ich do kolejnych wizyt w teatrze. Przed wycieczką uczniowie podczas lekcji języka polskiego omówili zasady teatralnego savoir- vivre’u oraz elementy składające się na spektakl teatralny. Mieli więc okazję zastosować zdobytą wiedzę w praktyce.         

      Dodatkową atrakcją stało się Muzeum Flipperów, miejsce dość nietypowe, w którym można spędzić czas nie tylko w ramach wycieczki, ale również wybrać się indywidualnie i miło spędzić czas wolny.        

      Wyjazd sprzyjał integracji międzyklasowej i uczył samodzielności.Monika Lazarska,

      Anna Naworska, Renata Pęczkowska-Ropelewska, Elżbieta Siatkowska

     • WYBORY NA PRZEWODNICZĄCEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

     • Co należało zrobić by kandydować na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Szóstki? Po pierwsze, trzeba było zebrać sto podpisów osób popierających kandydaturę. Po drugie, przygotować plakat prezentujący swoją sylwetkę i pomysły jakie chciałoby się realizować w czasie trwania kadencji. Po trzecie, zaprezentować się przed kolegami i koleżankami podczas wiecu wyborczego. Wybory wygrał Marcel Kalinowski, uczeń klasy 8b.        

      Czy to było łatwe zadanie? Oceńcie sami oglądając zamieszczony poniżej film. Aktywni uczniowie to dla nas priorytet.

      Piotr Kocięcki

     • „ŻYJ AKTYWNIE, MYŚL POZYTYWNIE”

     • Zgodnie z Szóstkową tradycją, Społeczność Szkoły  pożegnała lato na imprezie plenerowej pod hasłem „Żyj aktywnie, myśl pozytywnie”. Impreza z pieczeniem kiełbasek, sportową rywalizacją , pokazem mody i degustacją zdrowych potraw i wody z saturatora (zdrowa Ciechanowska kranówka), odbyła się na pięknym terenie Wiklinowego Budynku. Uczniowie i Rodzice nie zawiedli. Piękne jesienne stroje, sportowe nastroje, zdrowe smakołyki i świetny  humor, to elementy charakteryzujące spotkanie. Dobra energia z bycia razem długo będzie nam towarzyszyć.Agata Pawłowska