• MLEKO W PROSZKU DLA DZIECI Z YAOUNDE

     • W dniach 04.01 - 13.01.2023 r. uczniowie naszej Szkoły przynosili mleko w proszku, wspierając program dożywiania dzieci z Centrum Dziecka w Yaounde. Placówka prowadzona jest przez Siostrę Kolbenę Frąckiewicz - misjonarkę pochodzącą z Ciechanowa, a obecnie pracującą w Kamerunie.

      Dzięki dobroci serc naszych uczniów, Siostra Misjonarka będzie mogła przygotować, raz w tygodniu szklankę mleka dla dzieci. Dziękuje Uczniom i Rodzicom, za życzliwość dla tego przedsięwzięcia.

      Siostra Alma

     • MISJA ROBOTYKA

     • W minionym semestrze uczniowie naszej szkoły mieli okazję brać udział w warsztatach Misja Robotyka.

      Dwunastu uczniów wzięło udział w cyklu 12 zajęć z zakresu konstruowania i programowania robotów na najnowszych zestawach edukacyjnych LEGO Spike Prime. Dodatkowo ćwiczyli podstawy kodowania z wykorzystaniem gry Minecraft Education Edition. 

      Jest to kolejna edycja tego typu zajęć. W tym roku mieli taką możliwość uczniowie klas drugich: Franek Kuleta, Jaś Łączyński, Karol Ruczkowski, Krzyś Smoliński, Franek Dziura, Michał Orysiak, Jaś Kamiński i Wojtek Bujakowski. Jest to forma wyróżnienia dla wyżej wymienionych uczniów za aktywność i kreatywność podczas zajęć informatyki realizowanych w ramach programu nauczania. Gratuluję wszystkim uczestnikom zajęć. Mam nadzieję, że była to świetna edukacyjna przygoda!

     • TAMTE ŚWIĘTA, TAMTEN CZAS...

     • Tamte święta, tamten czas” to piosenka skomponowana przez Łukasza Juszkiewicza do słów Sylwii Skibińskiej. Utwór ten wykonali uczniowie szkoły wokalnej Voice by Yush, którą prowadzi artysta. Pastorałka została napisana w ten sposób, żeby każdy z biorących w niej udział mógł odnaleźć swoje miejsce. I to się udało, dzięki czemu usłyszymy wielu uczniów w różnym wieku, a każdy reprezentuje trochę inny poziom wokalny i interpretatorski. Oczywiście, w projekcie nie mogło zabraknąć uczniów Szóstki- Marysi Gogolewskiej z klasy Ia, Alicji Zarzeckiej z klasy III b, Julii Teklińskiej z klasy IVb oraz Mikołaja Rebelińskiego z klasy VII a.

      Jak mówią wszyscy uczestnicy projektu- utwór „Tamte święta, tamten czas” to sposób na złożenie muzycznych życzeń na cały 2023 rok.

      Emilia Olszewska 

     • KONKURS LIGA SZKOLNYCH DEBAT W WARSZAWIE

     • Debata, czyli dyskusja o sformalizowanej formie jest wyborem najlepszego rozwiązania omawianego problemu. Jest niezwykle ważną metodą, ponieważ podczas jej stosowania uczniowie rozwijają umiejętność wypowiadania się na forum, wzmacniają pewność siebie, uczą się tworzenia logicznych, konkretnych i klarownych wypowiedzi, ale także dostrzegają, jak istotne jest uważne słuchanie innych i poszanowanie innego punktu widzenia.

      Tego wszystkiego mogli nauczyć się uczniowie klasy VII A: Kornelia Bieńkowska, Maria Pieckowska, Amelia Pocheć, Aleksander Dworecki, Jan Budżak i Michał Łuczak, którzy pod kierunkiem p. Małgorzaty Rapackiej-Mazur wzięli udział w I etapie Konkursu Liga Szkolnych Debat „Ty za, a ja przeciw. Ważymy słowa!” w Warszawie. Teraz, rozwijając swoje umiejętności, przygotowują się do II etapu.

      Z wielką radością informujemy, że wszyscy uczniowie pięknie się zaprezentowali, a Aleksander Dworecki, Kornelia Bieńkowska i Amelia Pocheć zdobyli tytuł Najlepszego Mówcy etapu pierwszego.

      Serdecznie gratulujemy wyróżnionym uczniom i całej drużynie. 

      Małgorzata Rapacka-Mazur

     • CO „BIEGA” POD MIKROSKOPEM?...

     • Czy „okiem” mikroskopu można zobaczyć to, co niewidzialne dla ludzkiego oka?... Co „biega” pod mikroskopem?... W jakim celu prowadzi się obserwacje mikroskopowe? Odpowiedzi, na te i wiele innych pytań, szukali uczniowie klas piątych.

      Podczas lekcji biologii, korzystając z mikroskopu z kamerą 3MP, zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości, zgłębiali tajniki mikroskopowania. Uczniowie wiedzą już, że posługiwanie się mikroskopem i obserwacja mikroświata, wymaga nie tylko znajomości zasad mikroskopowania ale także uwagi, cierpliwości i ostrożności.

      #LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszlosci

      @LaboratoriaPrzyszlosci