• OBCHODY ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

• W ramach obchodów Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, zrealizowaliśmy projekt Najpiękniejsza dla Niepodległej. Przeprowadziliśmy plebiscyt, do którego propozycje zgłaszali zaproszeni do udziału w przedsięwzięciu, znani i szanowani Ciechanowianie, na czele z Prezydentem Miasta. W ankiecie na Facebooku, mogli oddać głos wszyscy mieszkańcy Ciechanowa.

Spośród 11 zaproponowanych utworów najwięcej głosów zdobył Biały Krzyż (propozycja Anny Smolińskiej), który jest hołdem dla żołnierzy walczących w Powstaniu Warszawskim. Utwór "Wolność kocham i rozumiem"- druga NAJPIĘKNIEJSZA, zgłoszony przez Panią Dyrektor Agatę Pawłowską, zdobył największe uznanie wśród społeczności uczniowskiej. Trzecia NAJPIĘKNIEJSZA to " Nie gniewaj się na mnie Polsko", utwór zgłoszony przez Posła na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Pana Adama Krzemińskiego i Pana Roberta Morawskiego. Podczas uroczystości można było wysłuchać piosenki "Polska to mój kraj" w wykonaniu najmłodszych uczniów. Nasze Sześciolatki pod kierunkiem Pani Anny Kocięckiej skradły serca Gości. Plebiscyt był okazją do zapoznania się z bogactwem polskiej muzyki patriotycznej i do wyrażenia swojego szacunku i wdzięczności dla tych, którzy walczyli i wciąż walczą o naszą wolność. Słowa klucze dzisiejszej uroczystości to WOLNOŚĆ i NIEPODLEGŁOŚĆ, a królem przedsięwzięcia był PATRIOTYZM. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w projekcie i oddali swój głos na Najpiękniejszą dla Niepodległej.

• "ŚNIADANIE DAJE MOC"

• Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, który pozwala dzieciom i dorosłym wejść z energią w nowy dzień. Po raz kolejny  uczniowie klas 0-3 włączyli się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej ,,Śniadanie daje moc”, organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania.  Młodzi adepci sztuki kulinarnej,  pod czujnym okiem

nauczycieli,  przygotowali kolorowe kanapki, sałatki i  przekąski, dbając o to, aby śniadanie było złożone wyłącznie ze zdrowych produktów. Uczniowie pozyskali wiedzę na temat roli śniadania i wpływu  na zdolność uczenia się, lepszą koncentrację i zapamiętywanie. Dowiedzieli się, że dzięki zdrowemu śniadaniu   mają energię do nauki i siły witalne do zabawy.  Wierzymy, że wspólna aktywność i udział w akcji przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych  oraz dbałości o spożywanie śniadania w domu i w szkole.