• "BETLEJEM TO MY SAMI" - JASEŁKA 2022

     • W naszej szkole uczniowie z klas: 8b, 3b, 4a i jedna uczennica z klasy 1a przedstawili dla całej społeczności szkolnej niespotykane, niepowtarzalne Jasełka pt. "Betlejem to my sami". Wszyscy odbiorcy z entuzjazmem obejrzeli widowisko i gromkimi brawami nagrodzili artystów.

      Spontanicznie uczniowie przyłączyli się do solistki wykonującej pastorałkę ,,Hejże ino dyna narodził się Bóg Dziecina w Betlejem..." tworząc radosny chór dziecięcych głosów uczniów naszej szósteczki.

      Siostra Alma 

      Film i zdjęcia: Piotr Kocięcki 

     • PRZEDŚWIĄTECZNA FORMA

     • W Szóstce uczniowie dbają o przedświąteczną formę w ramach zajęć taekwondo. Ciechanowski Klub Sportów Walk Szwejkowski & Reduch realizuje z dziećmi program SUPER UCZEŃ. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy z wieloletnim doświadczeniem. 

      Do programu zgłosiło się prawie 70 osób . Zajęcia odbywają się raz w tygodniu. Dzieci podzielone są na 3 grupy treningowe . Wszechstronny rozwój psychoruchowy, nauka samoobrony oraz zachowań w sytuacjach zagrożenia oraz poznanie podstawowych technik taekwondo. Na treningach uczą się uprzejmości, rzetelności, wytrwałości, samokontroli i odwagi. Szacunku względem dorosłych i swoich towarzyszy. Uczniowie mają możliwość zdobywania stopni szkoleniowych ( kolorowe pasy) , startowania w zawodach, udziału w seminariach i obozach sportowych. Na Świąteczny wypoczynek i prezenty zasłużyli!

     • JESTEŚMY CZYTELNIKAMI!

     • Pierwszoklasiści oficjalnie zostali przyjaciółmi książek. Uroczyste pasowanie na czytelnika odbyło się 21 grudnia 2022 r. w bibliotece szkolnej

      Uczniowie wykazali się umiejętnością pięknego czytania i rozwiązywania zagadek czytelniczych, a także znajomością zasad korzystania z księgozbioru.

      „Pasuję was na rycerzy książek i mianuję ich przyjaciółmi”- ceremoniał pasowania na czytelnika przeprowadziła pani wicedyrektor Iwona Rogińska. Pierwszakom towarzyszyły panie Hanna Kłosińska, Violetta Muzińska i Monika Lazarska. Gospodarzami spotkania byli uczniowie z klasy VI A: Julia Garnowska, Adam Czapski, Aleksandra Stępkowska- Rączka, Mikołaj Urbanowski i Veronika Volos.

      Biblioteka szkolna zyskała wspaniałych czytelników, którzy na dobry początek otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książki ufundowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach kampanii „Mała książka- wielki człowiek”.

      Bogumiła Blantenberg, Renata Pęczkowska-Ropelewska

     • KIERMASZ CIAST

     • 14 grudnia w naszej szkole odbył się kiermasz ciast. Uczniowie z klas 4-8 przygotowali i przynieśli do szkoły pyszne ciasta, które skusiły do zakupu zarówno dzieci, jak i dorosłych. 

      Kiermasz prowadziły Zuzanna Przybyłowska i Łucja Tchórzewska z klasy 8b na zmianę z Nadią Kołpaczyńską, Julią Błaszkiewicz i Laurą Pietrzak z klasy 5a oraz Marcelem Banasiakiem i Nikolą Kubiak z klasy 5b. Ze sprzedaży ciast uzyskaliśmy kwotę 1095,00 zł. Ta kwota zostanie wpłacona na konto Szlachetnej Paczki.

      Dziękujemy wszystkim Rodzicom za przygotowanie i dostarczenie pysznych ciast.

      Elżbieta Siatkowska

     • PROJEKT "KULTURALNA SZKOŁA NA MAZOWSZU"

     • Projekt „Kulturalna Szkoła na Mazowszu” ma na celu rozwijanie zainteresowań i kreatywności mazowieckich uczniów poprzez korzystanie z różnych form działalności kulturowej. Ideą jest, że dzieci mają dostęp do różnych muzeów, teatrów czy innych miejsc za symboliczną złotówkę, dzięki czemu każdy uczeń może z takiej formy skorzystać.

      Uczniowie z klas 2a, 2b, 2c, 3a i 3b uczestniczyli w zwiedzaniu Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie, Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie oraz wzięli udział w spektaklu „Kopciuszek” w teatrze dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku. Podczas pobytu w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze dzieci wzięły udział w dekorowaniu pierniczków oraz koncercie kolęd, a w Muzeum Szlachty Mazowieckiej we wróżbach andrzejkowych. W wyjazdach do Gołotczyzny oraz Opinogóry wykorzystano komunikację miejską lub podmiejską co było dodatkową atrakcją dla wszystkich. Zapraszamy do fotorelacji.

     • KULINARNE WYZWANIE W 2 C

     • Uczniowie z klasy 2C lubią kulinarne wyzwania. Rok temu wypiekali pizzerki. W tym roku wybór padł na gofry. Po ustaleniu składników i rozdzieleniu zadań, pod czujnym okiem wychowawczyni Pani Beaty Szcześniak oraz jednej z mam, Pani Justyny Sekuły, dzieci zabrały się do pracy.

      Każdy miał udział w tworzeniu smacznych gofrów. Dekorowanie odbyło się według własnych pomysłów i preferencji smakowych. Na zakończenie była wspólna degustacja. Zapewne to nieostatnie wspólne pieczenie. Zapraszamy do fotorelacji.

     • SZKOŁA W ŚWIĄTECZNYCH DEKORACJACH

     • Szkoła w świątecznych dekoracjach wygląda pięknie. Uczniowie, inspirowani przez nauczycieli, udekorowali swoje sale lekcyjne. Na szkolnych holach rozbłysła choinka i świetlne girlandy. W powitalnym geście, dwa bałwanki witają wchodzących do szkoły. Świąteczne stroiki na parapetach. 

      Szyszki i suszone pomarańcze w roli głównej. Chcemy uczyć naszych uczniów jak ekologicznie zadbać o świąteczny wystrój. Jak najmniej plastiku! W dekorowanie szkoły aktywnie włączyli się rodzice. To dobry przykład dla naszych uczniów, którzy za aktywność premiowani są w sposób szczególny. Rower i drukarka dla NAJAKTYWNIEJSZYCH czekają! Przygotowując się do Świąt Bożego Narodzenia też można przygotowywać się do zdobycia Priorytetowego Tytułu Szkolnego!

      Aktywność jest dla Nas ważna!

      Agata Pawłowska

     • LEKTURY SZKOLNE W TEATRALNEJ ODSŁONIE

     • Mitologia" oraz „Kamienie na szaniec” Aleksandra Kamińskiego to ważne teksty kultury należące do kanonu lektur szkolnych, zawarte w podstawie programowej nauczania języka polskiego w szkole podstawowej. 9 grudnia 2022 roku klasy IV- VI obejrzały spektakl teatralny pt. „Ścieżkami bogów”, a starsi uczniowie - „Kamienie na szaniec”. 

      Oba przedstawienia w atrakcyjny sposób przybliżyły odbiorcom ciekawy, ale niełatwy do zapamiętania, bogaty w szczegóły świat przedstawiony utworów literackich. Artyści z Teatru „Artenes” z Wrocławia zadbali o przygotowanie spektaklów interesujących, operujących nowoczesnymi formami przekazu. Zostali nagrodzeni gromkimi brawami zadowolonych widzów.

      Marta Skowrońska, Renata Pęczkowska-Ropelewska

      Zdjęcia- Grzegorz Hoffman, Renata Pęczkowska-Ropelewska

     • MISTRZOSTWA POWIATU W HALOWĄ PIŁKĘ NOŻNĄ DZIEWCZĄT

     • Dwie drużyny dziewcząt z rocznika 2010 i młodsi oraz 2009-2008 brały udział w Mistrzostwach Powiatuhalową piłkę nożną. Dziewczęta z rocznika 2010 i młodsze w składzie:

      1. Dębska Maja 4a

      2. Dębska Natasza 4a

      3. Nitowska Julia 4a

      4. Kowalczyk Zuzanna 5b

      5. Ogonowska Katarzyna 4b

      6. Rybak Julia 7a

      7. Volos Weronika 6a

      8. Wierzbicka Julia 5b

      9. Merchel Nina 7a 

       zajęły II miejsce.

       

       Dziewczęta z rocznika 2009-2008 w składzie:

      1. Chmielewska Zuzanna 8a

      2. Gołębiewska Alicja 8a

      3. Kurowska Alicja 8a

      4. Włodarczyk Alicja 8a

      5. Wróblewska Klaudia 8a

      6. Zaiets Tatiana 8b

      7. Krzemińska Sara 8a

       zajęły IV miejsce.

       Brawo dziewczęta!!!

     • UDZIAŁ W PROFESJONALNYM TRENINGU SPORTOWYM

     • 5 grudnia 2022 roku w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 7 w Ciechanowie odbył się profesjonalny trening sportowy dla uczniów z klas IV-VI, który poprowadziła jedna z najpopularniejszych polskich lekkoatletek Joanna Jóźwik wraz z jej trenerem Jakubem Ogonowskim i wspierającym Szymonem Ogonowskim ( absolwentami naszej Szkoły).

      Trening dotyczył ćwiczeń wchodzących w skład rozgrzewki, wzmacniających koordynację biegową i był połączony z nauką technik biegowych. Spotkanie cechowała miła atmosfera a dzieci miały możliwość ćwiczyć razem z wielokrotną reprezentantką Polski.

      W tym wydarzeniu wzięli udział : Zuzanna Brykała 4a, Maja Dębska 4a, Natasza Dębska 4a, Julia Nitowska 4a, Natalia Petrykowska 4a, Maria Zduńczyk 4a, Julia Grabowska 4b, Marianna Gulińska 4b, Katarzyna Ogonowska 4b, Julia Błaszkiewicz 5a, Gabriela Gołębiewska 5a, Oliwia Kocięcka 5a, Nadia Kołpaczyńska 5a, Zofia Szarmach 5a, Zuzanna Kowalczyk 5b, Zuzanna Laskowska 5b, Amelia Szlaska 5b,.Aleksandra Stępkowska-Rączka 6a, Veronika Volos 6a.

     • HALOWE MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE NOŻNEJ

     • 02.12.2022 w hali MOSIR w Ciechanowie przy ulicy 17 Stycznia odbyły się Mistrzostwa Powiatu w halową piłkę nożną chłopców rocznik 2008-2009. Zawody rozegrane były systemem "każdy z każdym". 

      Naszą szkołę reprezentowali: Roman Ostapenko 7a, Konrad Augustyniak 7a, Michał Łuczak 7a, Dawid Roman 8a, Kacper Ostrzeniewski 8b, Łukasz Rogalski 8b, Adam Milewski 8b. Bilans rozegranych meczy przez naszych uczniów to: jedna przegrana, jeden remis i dwie wygrane. Ostatecznie zajęliśmy 3 miejsce.