• LEKCJA PRZYRODY W TERENIE

     • Piękna, słoneczna pogoda zachęca do wyjścia ze szkoły, na przykład do parku. Klasa 2b w poszukiwaniu jesieni wybrała się do parku im. Marii KonopnickiejZajęcia poprowadziła mama uczennicy Lilkipani Joanna Stopczyńska.  Jest  z wykształcenia i zamiłowania naturopatą. Posiada ogromną wiedzę na temat roślin, ich właściwości i znaczenia dla zdrowia człowieka. W czasie wizyty w parku uczniowie wsłuchiwali się w odgłosy przyrody oraz obserwowali rośliny. Najciekawsze były drzewa „ubrane” w kolorowe liście i różnorodne owoce. Mali tropiciele wiedzy  zaopatrzeni w lupy przyglądali się im bardzo wnikliwie. Spacer zakończyły zajęcia ruchowe, które wprowadziły wszystkich w dobry nastrój. Po powrocie do szkoły czekała na uczniów wspaniała niespodzianka. Pani Joanna przygotowała zdrową, aromatyczną lemoniadę z kwiatów i owoców czarnego bzu.      

      Uczniowie przynieśli z parku wiele naturalnych skarbów. Podczas pracy w grupach zostały one wykorzystane do przeliczania, segregowania w ramach edukacji matematycznej oraz tworzenia kolorowych kompozycji plastycznych.

      Tekst i zdjęcia: Joanna Zembrzuska

     • PLASTYCZNY SUKCES NASZEGO UCZNIA

     •      Z wielką przyjemnością informujemy, że Grzegorz Kujawa – uczeń klasy 4a, odniósł sukces w XLII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym dla Dzieci i Młodzieży pt. „MOJA PRZYGODA W MUZEUM”, zorganizowanym przez Muzeum Okręgowe w Toruniu. Prace plastyczne czworga uczestników, w tym Grzegorza, zostały wybrane przez jury spośród 1100 nadesłanych na ten konkurs.          

           Nagrodzone prace będzie można obejrzeć na wystawie pokonkursowej w Muzeum Okręgowym w Toruniu, w dniach 16 IX – 30XII 2022r.Gratulujemy sukcesu!

      E. Siatkowska

     • WIZYTA W MAZOWIECKIM URZĘDZIE WOJEWÓDZKIM

     •       W dniu 11 października 2022 roku uczniowie klasy III b odwiedzili Wydział Paszportów w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim.  W tym miejscu pracują mamy dwojga uczniów: Frania Kempskiego i Ani Goździewskiej.  Mama Frania oprowadziła klasę po budynku urzędu. Dzieci na początku miały możliwość wypełnienia dla siebie wniosków paszportowych, rozmowy z pracującymi tam urzędnikami. Podczas wypełniania wniosków dowiedziały się, że każdy musi zostawić tutaj odcisk swojego wskazującego palca.  Zaskoczeniem dla wszystkich była ogromna ilość wypełnionych wniosków, które zapełniały szafki w jednym z pokoi urzędu. Niespodzianką był także urzędujący w budynku nietypowy gość – kot Kacper, który jest karmiony i rozpieszczany przez wszystkich pracowników. Uczniowie mieli możliwość również zobaczenia sali, w której jest stały monitoring oraz sali konferencyjnej. Klasę III b podjęła gościną kierownik wydziału pani Anna Żebrowska. Tutaj każdy dostał słodki upominek. Na zakończenie wizyty uczniowie zostali obdarowani suwenirami. Dziękujemy za możliwość odwiedzenia urzędu i za tak życzliwe przyjęcie trzecioklasistów.

      Tekst i zdjęcia: Izabela Dobrzyniecka

     • MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁKĘ NOŻNĄ CHŁOPCÓW

     • 07.10.2022 na stadionie  MOSIR  w Ciechanowie przy ulicy 3 Maja odbyły się Mistrzostwa Powiatu w piłkę nożną chłopców rocznik 2010 i młodsi.W turnieju wzięło udział  9 drużyn: SP3 Ciechanów, SP4  Ciechanów, Społeczna Szkoła Podstawowa Z Ciechanowa, SP6 Ciechanów,   Szkoła Podstawowa z Gąsocina, z Opinogóry, z Glinojecka, Sońsk   Zawody rozegrane były w trzech  grupach. Naszą szkołę reprezentowali: Adam Czapski 6a, Michał Herman 5a, Błażej Kalinowski 4b, Olaf Kraszewski 4b, Filip Mosiej 7a, Jakub Przewódzki 6a , Kacper Rykaczewski 4b, Jakub Sokołowski 7a - Bramkarz.

     • XXVII CIECHANOWSKA JESIEŃ POEZJI

     •   "Poezja to szczery głos duszy ludzkiej"                                                                                                                                 Stefan Żeromski          

      Spotkanie poetki - pani Barbary Orłowskiej z młodzieżą Szkoły Podstawowej nr 6 w Ciechanowie odbyło się w miłej atmosferze. W ten sposób świętowano XXVII Ciechanowską Jesień Poezji. Uczniowie klasy 7a z zainteresowaniem uczestniczyli w wydarzeniu, które pozytywnie wpłynęło na ich nastrój, a może nawet zapoczątkowało nowy etap w ich życiu... Kto wie, czy za kilka lub kilkanaście lat ktoś z nich nie pojawi się w murach swojej szkoły jako poeta.

     • MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁKĘ NOŻNĄ CHŁOPCÓW

     • 05.10.2022 na stadionie  MOSIR  w Ciechanowie przy ulicy 3 Maja odbyły się Mistrzostwa Powiatu w piłkę nożną chłopców rocznik 2008-2009. Do turnieju zgłosiły się: Szkoła Podstawowa nr 3,4,6,7 z Ciechanowa, Społeczna Szkoła Podstawowa z Ciechanowa, Szkoła Podstawowa z Gąsocina, z Opinogóry, z Glinojecka  Zawody rozegrane były w dwóch grupach. Naszą szkołę reprezentowali: Jan Budżak 7a, Konrad Augustyniak 7a,  Michał Łuczak 7a, Ostapenko Roman 7a, Dawid Roman 8a, Adam Milewski 8b, Łukasz Rogalski 8b, Eryk Przybyszewski 8c. Po zaciętej rywalizacji ostatecznie zajęliśmy 4 miejsce.

     • Z TEATREM ZA PAN BRAT

     • Uczniowie z klas 6 a, 6 b, 5 a i 5 c wzięli udział w wycieczce do Warszawy. 6 października 2022 r. pogoda wyjątkowo sprzyjała podróży. Głównym punktem wyjazdu było obejrzenie spektaklu pt. „Kopciuszek” w Teatrze CAPITOL .        

      Uwspółcześniona wersja popularnej baśni bardzo spodobała się młodym odbiorcom i na pewno zachęciła ich do kolejnych wizyt w teatrze. Przed wycieczką uczniowie podczas lekcji języka polskiego omówili zasady teatralnego savoir- vivre’u oraz elementy składające się na spektakl teatralny. Mieli więc okazję zastosować zdobytą wiedzę w praktyce.         

      Dodatkową atrakcją stało się Muzeum Flipperów, miejsce dość nietypowe, w którym można spędzić czas nie tylko w ramach wycieczki, ale również wybrać się indywidualnie i miło spędzić czas wolny.        

      Wyjazd sprzyjał integracji międzyklasowej i uczył samodzielności.Monika Lazarska,

      Anna Naworska, Renata Pęczkowska-Ropelewska, Elżbieta Siatkowska

     • WYBORY NA PRZEWODNICZĄCEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

     • Co należało zrobić by kandydować na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Szóstki? Po pierwsze, trzeba było zebrać sto podpisów osób popierających kandydaturę. Po drugie, przygotować plakat prezentujący swoją sylwetkę i pomysły jakie chciałoby się realizować w czasie trwania kadencji. Po trzecie, zaprezentować się przed kolegami i koleżankami podczas wiecu wyborczego. Wybory wygrał Marcel Kalinowski, uczeń klasy 8b.        

      Czy to było łatwe zadanie? Oceńcie sami oglądając zamieszczony poniżej film. Aktywni uczniowie to dla nas priorytet.

      Piotr Kocięcki

     • „ŻYJ AKTYWNIE, MYŚL POZYTYWNIE”

     • Zgodnie z Szóstkową tradycją, Społeczność Szkoły  pożegnała lato na imprezie plenerowej pod hasłem „Żyj aktywnie, myśl pozytywnie”. Impreza z pieczeniem kiełbasek, sportową rywalizacją , pokazem mody i degustacją zdrowych potraw i wody z saturatora (zdrowa Ciechanowska kranówka), odbyła się na pięknym terenie Wiklinowego Budynku. Uczniowie i Rodzice nie zawiedli. Piękne jesienne stroje, sportowe nastroje, zdrowe smakołyki i świetny  humor, to elementy charakteryzujące spotkanie. Dobra energia z bycia razem długo będzie nam towarzyszyć.Agata Pawłowska

     • JESIENNE DRZEWO

     • W dniu 27 września 2022 roku uczennica klasy III b – Pola Szostak poprowadziła dla swoich kolegów i koleżanek z klasy lekcję „Jesienne drzewo”. Uczniowie pod jej kierunkiem wykonali piękne prace plastyczno – techniczne o tematyce jesiennej, które obecnie zdobią okna sali lekcyjnej. Pola zdobyła cenne doświadczenie. Wie, że bycie nauczycielem, to nie jest  łatwa praca. Uczennica wykazała się inicjatywą przeprowadzenia zajęć, przygotowała niezbędne materiały, pomagała tym, którym było trudno wykonać pracę. Prowadzenie lekcji, to tylko jeden z elementów, w którym uczniowie tej klasy realizują priorytety szkoły. Aktywność, Współpraca, Ekologia!

     • „CZYTAJMY I UCZMY SIĘ, CHCIEJMY TYLKO, A BĘDZIEMY WOLNYMI.” TADEUSZ KOŚCIUSZKO

     • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania jest obchodzony 29 września. W naszej szkole, jak co roku, pamiętaliśmy o tym święcie. W jego organizację zaangażowali się wszyscy- uczniowie i nauczyciele.        Uczniom z klas I - II głośno czytali starsi koledzy z klasy 6 A. Uczniowie z klas III - VIII czytali sobie nawzajem - reprezentacja danej klasy szła z wizytą do klasy równoległej. Samorządy klas i reprezentacje miały okazję wykazać się samodzielnością i inicjatywą. Treść czytanych tekstów udowadniała, że książki pomagają zrozumieć siebie i świat.        Umiejętność pięknego głośnego czytania warto kształcić na co dzień, nie tylko od święta, gdyż jest ona bardzo korzystna dla rozwoju intelektualnego oraz emocjonalnego, a poza tym stanowi  źródło przyjemności i satysfakcji.

     • UDZIAŁ W XX RAJDZIE ROWEROWYM PTSM

     • Tradycją naszej szkoły stał się udział Szkolnego Koła  PTSM w imprezach organizowanych przez Zarząd Okręgu PTSM w Ciechanowie.       

      27.09.2022 r. 10-osobowa  drużyna pod opieką p. Macieja Zawistowskiego  i p. Anny Naworskiej w ramach obchodów Tygodnia Turystyki Młodzieży i Światowego Dnia Turysty  wzięła udział w XX RAJDZIE ROWEROWYM PTSM.  Zwiedziliśmy Muzeum Szlachty Mazowieckiej w C-wie, a także sprawdziliśmy  swoje umiejętności i wiedzę z zakresu bezpieczeństwa  w ruchu drogowym i ze znajomości trasy rajdu. Pokonywaliśmy rowerowy tor przeszkód i przeciągaliśmy linę. Dobrze bawiliśmy się także w Rodzinnym Parku Edukacji i Rozrywki w Gołotczyźnie. Trasa rajdu Ciechanów- Gołotczyzna- Ciechanów była dla nas okazją do sprawdzenia naszej kondycji fizycznej. Wszyscy dotrwaliśmy do końca. Zmęczeni,  ale zadowoleni wróciliśmy do swoich domów.

     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

     • 26 września został ogłoszony Międzynarodowym Dniem Języków Obcych. Jest to doskonała okazja, by zwrócić uwagę, jak ważna jest umiejętność porozumiewania się z ludźmi z różnych miejsc na  całym świecie. Dzięki znajomości języków mamy mnóstwo korzyści: lepszy dostęp do wiedzy, większe możliwości poznawania nowych ludzi i zawierania przyjaźni. Nawet odległe zakątki świata mogą stać się nam bliższe, a zupełnie odmienne kultury - bardziej zrozumiałe. Tak było dzisiaj u nas w szkole - zwiedzaliśmy odległe kraje, poznawaliśmy ich zwyczaje, smakowaliśmy ich potrawy. Mamy nadzieję, że to dobry sposób na zachęcanie do nauki języków.  

     • SPOTKANIE AUTORSKIE

     •  W dniu 16 września 2022 roku uczniowie klasy III b, na zaproszenie przez Miejską Bibliotekę Publiczną, uczestniczyli w spotkaniu z autorem ilustrowanych książek – panem Przemysławem Wechterowiczem.  Było bardzo ciekawie, dynamicznie i radośnie. Pan Wechterowicz niezwykle szybko nawiązał kontakt ze wszystkimi dziećmi. Miały one możliwość zadawania pytań, rozwiązywały zagadki, uczestniczyły w rozmowie. Prowadzący co chwila zaskakiwał dzieci, zmieniając głos,  przebierając się za konia lub celowo przekręcając imiona dzieci.         Na pewno taki kontakt z pisarzem i poetą zostanie dzieciom na długo w pamięci.

     • SP6 TEATRALNIE

     •  W roku Marii Konopnickiej uczniowie naszej szkoły zmierzyli się ze sztuką "Czarodziejka osobliwa" prezentującą postać i twórczość poetki. Koła teatralne i wokalne przygotowały spektakl będący adaptacją scenariusza dr Teresy Kaczorowskiej, który jeszcze przed wakacjami był dwukrotnie prezentowany szerszej publiczności - w Parku Marii Konopnickiej w Ciechanowie oraz w Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie. Po raz kolejny fragmenty przedstawienia będzie można zobaczyć już 15 września w Muzeum Szlachty Mazowieckiej podczas konferencji organizowanej przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Ciechanowskiej. A my zapraszamy do obejrzenia filmu ze spektaklu zrealizowanego podczas Wiosny Literatury w Gołotczyźnie.Życzymy miłych wrażeń!

     • POKAZY TANECZNE CREA DANCE FIT – CENTRUM TAŃCA WASILEWSKI – FELSKA

     • W dniu 9 września 2022 roku do budynku szkoły przy ulicy Wiklinowej zaprosiliśmy tancerki Centrum Tańca Wasilewski – Felska. Uczniowie zostali zapoznani z ofertą zajęć na kolejny rok szkolny. Dzięki aktywnej formie prezentacji, uczniowie mieli możliwość włączenia się w niektóre formy układów tanecznych. Taniec daje dobrą energię, a siła endorfin moc na szkolne wyzwania.

     • ZABAWY RUCHOWE W PARKU EDUKACJI I ROZRYWKI W GOŁOTCZYŹNIE

     • W dniu 13 września uczniowie klas II b i III b udali się pociągiem do Gołotczyzny, do Parku Edukacji i Rozrywki. Celem wyjazdu była integracja zespołów klasowych. Dzieci w piękny i słoneczny dzień miały okazję spędzić kilka godzin na świeżym powietrzu, w otoczeniu czarującej swym urokiem przyrody. Niektóre wspominały lato wypoczywając na hamakach lub zatapiając wzrok w utworzonym rozlewisku. Inne wolały aktywny ruch na skałce wspinaczkowej oraz w wodnym placu zabaw. Każdy znalazł dla siebie to, co najbardziej lubi. O tym świadczyły uśmiechy na twarzach i dobre humory wszystkich dzieci.

     • „ŚLUBUJĘ BYĆ DOBRYM POLAKIEM, DBAĆ O DOBRE IMIĘ SWOJEJ KLASY I SZKOŁY.

     • Będę uczyć się w szkole, jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować, kiedy urosnę.          

      Będę starać się być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom Nauczycielom.”      

      Tak ślubowali nasi Pierwszoklasiści. W rozpoczynającym się roku szkolnym, naukę w Naszej Szkole rozpocznie 477 uczniów. W klasie pierwszej 49 i 23 sześciolatków w oddziale przedszkolnym. Podczas inauguracji roku szkolnego Pani Dyrektor Agata Pawłowska podkreśliła zasadność mądrej kontynuacji priorytetów Szóstki. Aktywność uczniów, umiejętność współpracy w grupie, ekologia, to nadal bardzo istotne obszary naszych działań. Wokół postaw związanych z tymi priorytetami skupiać się będą nasze projekty i przedsięwzięcia. Odważnie wchodzimy w ten Nowy Rok Szkolny z nadzieją na możliwość spokojnej, efektywnej pracy. Wszystkiego dobrego na kolejne dni szkolne!